Środa, 22 styczeń 2020, imieniny: Anastazego, Wincentego
A+ A-

Owocowo w Mstowie

Jabłkowy gigant w Mstowie - cieszy cały rok!

Jabłkowy gigant w Mstowie - cieszy cały rok!
Na rynku pod częstochowskiej miejscowości Mstów, stoi największe polskie jabłko! Jabłko ma  blisko 3 metry wysokości, a  w  środku mogli by się zmieścić najwyżsi ludzie. Jest szczególnie atrakcyjne po zmroku, jest bowiem podświetlone kilkoma tysiącami lampek ledowych.  Nic dziwnego, że wiele osób chce się uwiecznić na jego tle. Wielkie jabłko jest całoroczną atrakcją tej miejscowości.
więcej

Święto Jabłka 2017 - TV ORION

Święto Jabłka 2017 - TV ORION
Piękna pogoda, promocja zdrowia, a przede wszystkim doskonała zabawa tak wyglądała kolejna edycja Święta Jabłka w gminie Mstów - reportaż TV ORION.
więcej

"Święto Jabłka 2017"

„Święto Jabłka 2017” za nami !  Już piąta edycja tej plenerowej imprezy odbyła się w sobotę 09 września, po raz pierwszy na mstowskich błoniach.

Słoneczna pogoda, liczne atrakcje i gwiazdy wieczoru – m.in. Czerwone Gitary czy Norbi -   przyciągnęły tłumy na stadion „Warty”.


 

więcej

"ŚWIĘTO JABŁKA 2016" W FOTOOBIEKTYWIE

„Święto Jabłka 2016” już za nami. Wydarzenie, które w naturalny sposób łączy tradycję lokalną z integracją społeczną i promocją gminy Mstów, przyniosło wiele niezapomnianych emocji.

Przeżyjmy te chwile jeszcze raz w fotorelacji, autorstwa K.Dryndy i A.Markowskiego.

więcej

"ŚWIĘTO JABŁKA 2016"

2016-09-swieto.jpg

ŚWIĘTO JABŁKA

TO BYŁO SMACZNE ŚWIĘTO JABŁKA

TO BYŁO SMACZNE ŚWIĘTO JABŁKA

Jabłka królowały w niedzielę 14 września na mstowskim rynku. Było smacznie i wesoło. Pogoda dopisała i Święto Jabłka - Owocowo w Mstowie odwiedziło bardzo dużo osób. Na stoiskach można było kupić owoce z mstowskich sadów, były także soki jabłkowe, cydr i ciasta oczywiście z jabłkami. Stoły aż uginały się pod ich ciężarem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także lukrowane pierniki w kształcie - oczywiście - jabłek.

więcej

14 WRZEŚNIA – ŚWIĘTO JABŁKA - OWOCOWO W MSTOWIE.

W  niedzielę 14 września w gminie Mstów królować będzie jabłko.  O godzinie 15.00 na mstowskim rynku  rozpocznie się impreza – Święto Jabłka Owocowo w Mstowie. Święto Jabłka organizowane jest pod hasłem „Jedz polskie jabłka”
Owoce z mstowskich sadów można będzie kupić na stoiskach, będzie także sok jabłkowy i cydr.   Będą konkursy z jabłkiem w roli głównej – konkurs wiedzy sadowniczej, plastyczny dla dzieci czy picia soku i cydru  przez słomkę na czas. Na scenie wystąpią: Patrycja Kocimska,  zespół  Kogel- Mogel, The Postman oraz Flash.

więcej