Niedziela, 26 wrzesień 2021, imieniny: Wawrzynca, Kosmy, Damiana
A- A+

Owocowo w Mstowie

SPOTKANIE SADOWNIKÓW / 2012-11-27

SPOTKANIE SADOWNIKÓW

Święto Kwitnącej Jabłoni, Piknik w Parku Śląskim, Owocowo w Mstowie – to najważniejsze wydarzenie związane z nową promocyjną marką Mstowa – Mstowskie Sady. Sadownicy spotkali się w Urzędzie Gminy, by podsumować te wydarzenia, bo przecież w tym roku rozpoczęła się  akcja promocji sadów, które na terenie gminy zajmują około 200 ha.

więcej

TŁOCZENIE SOKU JABŁKOWEGO W WANCERZOWIE / 2012-11-07

TŁOCZENIE SOKU JABŁKOWEGO W WANCERZOWIE

Na zakończenie zbiorów jabłek do Wancerzowa przyjechała objazdowa tłocznia soków. Stanęła w gospodarstwie sadowniczym państwa Anny i Tomasza Walaszczyków. Jej przyjazd zorganizowała pani Aleksandra Walaszczyk. Jak podkreśla – chciała w ten sposób przypomnieć sadowniczą tradycję tłoczenia soku jabłkowego na zakończenie zbiorów. To było wspaniałe święto jabłka, na które zaproszono sąsiadów i sadowników.

więcej

OPIS PROJEKTU "DESIGN W TERENIE" / 2012-10-08

OPIS PROJEKTU

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach wydała opis realizacji projektu - Mstów „design w terenie”. Jest to kalendarium tego, co działo się w gminie Mstów w październiku ubiegłego roku, kiedy przez siedem dni pracowali tu studenci  pod kierunkiem projektantów nad koncepcjami ożywienia przestrzeni publicznej gminy. Były to warsztaty zorganizowane w ramach projektu „ Design w terenie”.

więcej

OWOCOWO W MSTOWIE ZADEBIUTOWAŁO NA PIKNIKU INTEGRACYJNYM w CHORZOWIE / 2012-09-21

OWOCOWO W MSTOWIE ZADEBIUTOWAŁO NA PIKNIKU INTEGRACYJNYM w CHORZOWIE

W Parku Śląskim w Chorzowie na Pikniku Integracyjnym pn. Europejski Patchwork Pokoleniowy gmina Mstów prezentowała stoisko pod hasłem Owocowo w Mstowie.

więcej

GMINA MSTÓW NA PIKNIKU INTEGRACYJNYM / 2012-09-12

GMINA MSTÓW NA PIKNIKU INTEGRACYJNYM

Gmina Mstów reprezentować będzie subregion północny województwa śląskiego na Pikniku Integracyjnym w Parku Śląskim w Chorzowie. Piknik pn. Europejski Patchwork Pokoleniowy odbędzie się 16 września. Impreza zaprezentuje idee promowane przez Unię Europejską i Europejski Fundusz Społeczny.

więcej

GŁOSUJEMY NA DYPLOM O MSTOWIE / 2012-08-02

GŁOSUJEMY NA DYPLOM O MSTOWIE

”Projekt wizerunku miejscowości Mstów” praca dyplomowa Joanny Jaroszyńskiej absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na Najlepsze Dyplomy Projektowe Akademii Sztuk Pięknych. Konkurs promuje młodych projektantów grafików i wzorników.

więcej

OWOCOWO W MSTOWIE – MSTÓW TEMATEM PRACY DYPLOMOWEJ / 2012-07-12

OWOCOWO W MSTOWIE – MSTÓW TEMATEM PRACY DYPLOMOWEJ

„Projekt wizerunku miejscowości Mstów” to temat pracy dyplomowej Joanny Jaroszyńskiej absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Obrona pracy odbyła się w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach. Joanna Jaroszyńska zainteresowała się Mstowem podczas realizacji projektu „Design w terenie”. W październiku ubiegłego roku studenci Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej oraz Uniwersytetu Śląskiego pod kierunkiem projektantów pracowali nad koncepcjami ożywienia przestrzeni publicznej gminy Mstów.

więcej

ŚWIĘTO KWITNĄCEJ JABŁONI za nami ! / 2012-05-08

ŚWIĘTO KWITNĄCEJ JABŁONI za nami !

6 maja w Zawadzie odbyło się zorganizowane po raz pierwszy w gminie Mstów - Święto Kwitnącej Jabłoni. Zainaugurowało je zwiedzanie sadów. Od godziny 13.00 do 15.00 razem z sadownikami zwiedzający oglądali pięć ogrodów.

więcej