Poniedziałek, 03 październik 2022, imieniny: Teresy, Heliodora, Jana
A- A+

Owocowo w Mstowie

ŚWIĘTO KWITNĄCEJ JABŁONI za nami ! / 2012-05-08

ŚWIĘTO KWITNĄCEJ JABŁONI za nami !

6 maja w Zawadzie odbyło się zorganizowane po raz pierwszy w gminie Mstów - Święto Kwitnącej Jabłoni. Zainaugurowało je zwiedzanie sadów. Od godziny 13.00 do 15.00 razem z sadownikami zwiedzający oglądali pięć ogrodów.

więcej

ŚWIĘTO KWITNĄCEJ JABŁONI / 2012-04-30

ŚWIĘTO KWITNĄCEJ JABŁONI

Już 6 maja w Zawadzie odbędzie się zorganizowane po raz pierwszy w gminie Mstów - Święto Kwitnącej Jabłoni. To inauguracja nowej promocyjnej marki Mstowa i rozpoznawalnego produktu regionalnego. Sady na terenie gminy Mstów zajmują ponad 200 ha. Jest się czym pochwalić i jest co pokazać. Święto Kwitnącej Jabłoni - bo w sadach dominują jabłonie.

więcej

ŚWIĘTO KWITNĄCEJ JABŁONI – 6 MAJA W ZAWADZIE / 2012-04-02

ŚWIĘTO KWITNĄCEJ JABŁONI – 6 MAJA W ZAWADZIE

Święto kwitnącej jabłoni odbędzie się 6 maja 2012r. w Zawadzie. Tak ustalili sadownicy na spotkaniu poświęconym budowie marki „mstowskie sady”. W Urzędzie Gminy spotkało się kilkunastu właścicieli sadów z terenu gminy Mstów.

więcej

MSTOWSKIE SADY / 2012-02-27

MSTOWSKIE SADY

Na terenie gminy Mstów sady zajmują ponad 200 ha. Dominują jabłonie. Najwięcej sadów znajduje się w Zawadzie, Wancerzowie i Siedlcu. Wiele zakładano już w okresie międzywojennym. Były odnawiane i unowocześniane. Teraz są bardzo dobrze prowadzone, a wielu sadowników  może poszczycić się nagrodami i wyróżnieniami w konkursach regionalnych i ogólnopolskich.

więcej

SORTOWNIA JABŁEK / 2012-02-27

SORTOWNIA JABŁEK

W gospodarstwie sadowniczym Krzysztofa i Tadeusza  Pytlarzów w Wancerzowie uruchomiono sortownię jabłek. Maszyna produkcji holenderskiej sortuje 2 tony  jabłek w ciągu godziny. "Sortownia usprawnia pracę – wyjaśnia Krzysztof Pytlarz. 300 kg skrzynię jabłek ręcznie sortuje się od 45 minut do godziny. Maszyna zrobi to w ciągu 8 – 10 minut. Praca jest dzięki temu lżejsza, a większy standard sortowania i pakowania owoców".

więcej

EFEKTY PROJEKTU "DESIGN W TERENIE" ZAPREZENTOWANO W CHORZOWIE I KATOWICACH / 2011-11-13

EFEKTY PROJEKTU

Efekty projektu „Design w terenie” zaprezentowano w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. 5 listopada odbyła się tam największa na Śląsku impreza poświęcona idei użyteczności zorganizowana w Światowym Dniu Użyteczności. Motywem przewodnim spotkania było „Projektowanie dla społecznej przemiany".

więcej

"DESIGN W TERENIE!" / 2011-10-20

Jeszcze do 25 października na mstowskim rynku można oglądać wystawę prezentującą rezultaty siedmiodniowych warsztatów. Przez siedem dni studenci pod kierunkiem projektantów pracowali nad koncepcjami ożywienia przestrzeni publicznej gminy Mstów. To były warsztaty zorganizowane w ramach projektu „ Design w terenie”.

więcej

"DESIGN W TERENIE" ZAPRASZA NA MSTOWSKI RYNEK / 2011-10-18

Siedem dni intensywnej pracy zespołu "Design w terenie" dobiega końca. Dziś popołudniu – 18 października o godz. 16:00, efekty zostaną zaprezentowane na mstowskim rynku. Uczestnicy opracowali trzy koncepcje projektowe. Zostaną one pokazane na aluminiowych konstrukcjach sześciennych, które już od kilku dni intrygują mieszkańców i stanowią zapowiedź wernisażu.

więcej