Niedziela, 29 styczeń 2023, imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
A- A+

Ochotnicza Straż Pożarna

Szkolenie podstawowe OSP / 2022-12-23

Szkolenie podstawowe OSP
W Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie odbył się egzamin kończący szkolenie podstawowe kandydatów na strażaka ratownika, w którym brali udział druhowie OSP z Powiatu Częstochowskiego, w tym również strażacy z jednostek OSP z terenu Gminy Mstów.
więcej

Jubileusz 75-lecia i nowy samochód dla OSP Kuchary / 2022-11-10

Jubileusz 75-lecia i nowy samochód dla OSP Kuchary

Jubileusz 75-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kucharach był okazją do uroczystego przekazania dla jednostki nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

więcej

Jubileusz OSP Mstów / 2022-09-21

Jubileusz OSP Mstów

„Służba to trud i obowiązek, służba to poświęcenie, Kto ojczyźnie służy, sam sobie służy”. Tymi słowami rozpoczęły się obchody 110–lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Mstowie, które odbyły się w niedzielę 18 września. Jubileusz połączony był z przekazaniem do użytku nowej remizy OSP Mstów.

więcej

"Budowa garaży dla OSP Mstów" / 2022-07-14

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mstowie mają nową remizę! Zakończono rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku garażowego OSP w Mstowie.

więcej

Dotacje dla jednostek OSP / 2022-06-06

Dotacje dla jednostek OSP
Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Mstów każdego roku składają wnioski o dofinansowanie do zakupu sprzętu i wyposażenia. Środki finansowe przeznaczone na ten cel pochodzą z różnych źródeł.
 
więcej

Dzień Strażaka / 2022-05-04

Dzień Strażaka

Druhny i Druhowie, Strażacy! Z okazji Waszego Święta dziękujemy za wielkie zaangażowanie, godną podziwu ofiarność, odwagę, upór i konsekwencję w obliczu licznych zagrożeń - z którymi, często narażając własne zdrowie i życie, musicie się zmierzyć.

więcej

Promesa na zakup samochodu dla OSP Kuchary / 2022-05-02

Promesa na zakup samochodu dla OSP Kuchary

48 Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa śląskiego otrzymało promesy na zakup samochodów pożarniczych. Wśród nich znalazła się jednostka OSP Kuchary.
 

więcej

Fotowoltaika w remizie OSP Małusy Wielkie / 2022-02-17

Fotowoltaika w remizie OSP Małusy Wielkie

Na dachu budynku remizy OSP w Małusach Wielkich została zamontowana instalacja fotowoltaiczna.

więcej