Oficjalna strona Gminy Mstów
Piątek, 19 lipiec 2024, imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina
A- A+

Ochotnicza Straż Pożarna

"Wiedza na wagę życia" / 2024-06-27

„Partnerstwo Północnej Jury” zorganizowało dla druhen i druhów z terenu działania stowarzyszenia Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy pt. "Wiedza na wagę życia!”.

więcej

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy / 2024-05-15

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
Druhny i Druhowie strażacy z jednostek OSP z terenu Gminy Mstów uczestniczyli w kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy, który został sfinansowany ze środków budżetu gminy.
więcej

Klimatyzatory w remizie OSP Jaskrów / 2024-04-19

Klimatyzatory w remizie OSP Jaskrów

Wyposażenie pomieszczeń w remizie OSP Jaskrów wzbogaciło się o nowe klimatyzatory ścienne. Zadanie zrealizowane zostało w ramach funduszu sołeckiego Sołectwa Jaskrów.

więcej

Zwiększenie potencjału ratowniczego OSP / 2024-04-03

Zwiększenie potencjału ratowniczego OSP

Jednostki OSP Jaskrów i OSP Mokrzesz otrzymały dotację celową z budżetu województwa śląskiego na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego, w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w Katowicach.

więcej

OSP Mstów na podium konkursu PPJ / 2024-03-25

OSP Mstów na podium konkursu PPJ

Ochotnicza Straż Pożarna w Mstowie zajęła II miejsce w konkursie "Na straży jurajskiego środowiska przyrodniczego", zorganizowanym przez Partnerstwo Północnej Jury. Dzięki temu 8 galowych mundurów strażackich trafiło do jednostki OSP Mstów.

więcej

Statystyka wyjazdów jednostek OSP / 2024-02-19

Statystyka wyjazdów jednostek OSP

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie przedstawiła zestawienie wyjazdów jednostek OSP z terenu naszej gminy w 2023 roku.

więcej

Dotacje dla jednostek OSP / 2023-12-29

Dotacje dla jednostek OSP

W celu doposażenia w niezbędny sprzęt ratowniczy, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Mstów każdego roku składają wnioski o dofinansowanie do zakupu sprzętu i wyposażenia.

więcej

Jubileusz 70-lecia i nowy samochód dla OSP Kobyłczyce / 2023-11-20

Jubileusz 70-lecia i nowy samochód dla OSP Kobyłczyce

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobyłczycach. Jednostka świętuje w tym roku jubileusz 70-lecia istnienia.

więcej