Sobota, 13 kwiecień 2024, imieniny: Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
A- A+

Ochotnicza Straż Pożarna

Zwiększenie potencjału ratowniczego OSP / 2024-04-03

Zwiększenie potencjału ratowniczego OSP

Jednostki OSP Jaskrów i OSP Mokrzesz otrzymały dotację celową z budżetu województwa śląskiego na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego, w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w Katowicach.

więcej

OSP Mstów na podium konkursu PPJ / 2024-03-25

OSP Mstów na podium konkursu PPJ

Ochotnicza Straż Pożarna w Mstowie zajęła II miejsce w konkursie "Na straży jurajskiego środowiska przyrodniczego", zorganizowanym przez Partnerstwo Północnej Jury. Dzięki temu 8 galowych mundurów strażackich trafiło do jednostki OSP Mstów.

więcej

Statystyka wyjazdów jednostek OSP / 2024-02-19

Statystyka wyjazdów jednostek OSP

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie przedstawiła zestawienie wyjazdów jednostek OSP z terenu naszej gminy w 2023 roku.

więcej

Dotacje dla jednostek OSP / 2023-12-29

Dotacje dla jednostek OSP

W celu doposażenia w niezbędny sprzęt ratowniczy, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Mstów każdego roku składają wnioski o dofinansowanie do zakupu sprzętu i wyposażenia.

więcej

Jubileusz 70-lecia i nowy samochód dla OSP Kobyłczyce / 2023-11-20

Jubileusz 70-lecia i nowy samochód dla OSP Kobyłczyce

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobyłczycach. Jednostka świętuje w tym roku jubileusz 70-lecia istnienia.

więcej

Marszałkowski Konkurs dla OSP Mstów / 2023-10-28

Marszałkowski Konkurs dla OSP Mstów

W Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyło się uroczyste przekazanie czeków na dofinansowanie w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Zwiększenie potencjału ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Śląskiego w 2023 roku”.

więcej

Manewry gminne OSP / 2023-09-30

Manewry gminne OSP

Na obiekcie Szkoły Podstawowej w Mokrzeszy odbyły się gminne manewry jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Mstów.

więcej

Wyróżnienia dla strażaków z Gminy Mstów / 2023-08-22

Wyróżnienia dla strażaków z Gminy Mstów

Ośmiu druhów ochotników z jednostek OSP z terenu Gminy Mstów otrzymało Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego”.

więcej