Niedziela, 26 wrzesień 2021, imieniny: Wawrzynca, Kosmy, Damiana
A- A+

Ochotnicza Straż Pożarna

Kurs Pierwszej Pomocy / 2020-07-22

Kurs Pierwszej Pomocy

Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury” (PPJ) zaprasza druhów strażaków z Gminy Mstów na bezpłatny 66 godzinny kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy – Wiedza na wagę życia:

więcej

Promesa na zakup samochodu dla OSP Jaskrów / 2020-06-08

Promesa na zakup samochodu dla OSP Jaskrów

Ochotnicza Straż Pożarna w Jaskrowie odebrała promesę na zakup fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Uroczystość odbyła się w Bytomiu, z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 

więcej

Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie / 2020-05-18

Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie

Z dniem 15 maja 2020 roku, Śląski Komendant Wojewódzki PSP powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie st. kpt. inż. poż. Tomaszowi Bąkowi, dotychczasowemu zastępcy komendanta miejskiego.

 

więcej

Dzień Strażaka / 2020-05-04

Dzień Strażaka

Druhny i Druhowie, Strażacy!  Z okazji Waszego Święta dziękujemy za wielkie zaangażowanie, godną podziwu ofiarność, odwagę, upór i konsekwencję w obliczu licznych zagrożeń, z którymi - często narażając własne zdrowie i życie - musicie się zmierzyć.

więcej

Środki ochrony indywidualnej dla strażaków OSP / 2020-03-31

Środki ochrony indywidualnej dla strażaków OSP

W trosce o bezpieczeństwo strażaków z jednostek OSP z terenu Gminy Mstów zostały zakupione środki ochrony indywidualnej w postaci:

 

więcej

STOP Pożarom Traw ! / 2020-03-30

STOP Pożarom Traw !
Przełom marca i kwietnia, to okres kiedy wrasta liczba pożarów nieużytków rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Za większość pożarów traw odpowiedzialny jest człowiek.
więcej

Pożar zakładu przetwórstwa tworzyw sztucznych w Mokrzeszy / 2020-03-24

Pożar zakładu przetwórstwa tworzyw sztucznych w Mokrzeszy

W poniedziałek 23 marca ok. godz. 8:45 do Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie zakładu przetwórstwa tworzyw sztucznych w Mokrzeszy.

 

więcej

Brama wjazdowa przy remizie OSP w Małusach Wielkich / 2019-12-31

Brama wjazdowa przy remizie OSP w Małusach Wielkich

Na terenie remizy OSP w Małusach Wielkich zamontowaną nową bramę wjazdową przesuwną, wraz z furtką. Zadanie zostało wykonane w ramach Funduszu Sołeckiego miejscowości.

więcej