Środa, 29 maj 2024, imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
A- A+

Ważne osoby

Ks. Stanisław Borecki – Kapłan, Wychowawca, Gospodarz

Ks. Stanisław Borecki – Kapłan, Wychowawca, Gospodarz

7 kwietnia 2020 roku minęła 30. rocznica śmierci ks. Stanisława Boreckiego - kapłana, który swoją posługą, pracą i postawą życia zasłużył na szacunek i pamięć wielu ludzi. Z parafią Wniebowzięcia NMP w Mstowie związany był od 1978 r. aż do śmierci w 1990 r., pełniąc w niej początkowo obowiązki wikariusza, a następnie proboszcza.

więcej

Bronisław Szwejcer

Bronisław Szwejcer
Nad Wartą w Mstowie wznosi się Góra Szwejcera. Jej nazwa pochodzi od nazwiska Bronisława Szwejcera (1841-1921), właściciela majątku ziemskiego w Wancerzowie.
więcej

Andrzej Kubicki

Andrzej Kubicki

W latach 1926 - 1948 był kierownikiem mstowskiej szkoły. Z wykształcenia polonista, natomiast z zamiłowania - historyk. Przez lata swego pobytu w Mstowie zbierał okoliczne legendy, oraz informacje dotyczące dziejów Mstowa. Na podstawie akt Urzędu Gminnego w Wancerzowie, dokumentów mstowskiego Urzędu Parafialnego, a także informacji encyklopedycznych spisywał kronikę, w której odnotowywał szczegółowo fakty historyczne związane z historią miejscowości, z którą był silnie związany emocjonalnie.

więcej

Bogusława Jura

Bogusława Jura
W latach 1992-1995 była Wójtem Gminy Mstów, wcześniej pełniąc funkcję Sekretarza Gminy. Włożyła wiele sił w budowę struktur demokratycznego samorządu. Zawsze pełna energii i pomysłów na rozwój i promocję gminy.
więcej

Ks. Zbigniew Szymczyk

Ks. Zbigniew Szymczyk

Ksiądz Zbigniew Szymczyk – urodzony w Mstowie jezuita, który pełniąc służbę duchową m.in. w Grecji i Włoszech, nigdy o naszej gminie nie zapominał. To m.in. dzięki niemu w 2004r. zawiązało się polsko-włoskie partnerstwo gmin: Mstów i Otricoli.

więcej