Oficjalna strona Gminy Mstów
Piątek, 19 lipiec 2024, imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina
A- A+

Owocowo w Mstowie

"Święto Jabłka 2022" / 2022-08-23

Choć weekendowa pogoda nie rozpieszczała, sobotnie „Święto Jabłka” w Mstowie przyciągnęło tłumy ludzi. Wszystko to dzięki ciekawemu programowi artystycznemu oraz wielu różnym atrakcjom – każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

więcej

"Święto Jabłka 2021" / 2021-08-18

Tegoroczna edycja „Święta Jabłka” była długo wyczekiwana, ale jak się okazało, warto było pojawić się na mstowskich błoniach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a występy sceniczne gwiazd oglądały tłumy ludzi – mieszkańców Gminy Mstów i regionu częstochowskiego.

 

więcej

Jurajska wiosna w mstowskich sadach / 2020-06-21

Jurajska wiosna w mstowskich sadach
Wiosna to jeden z piękniejszych momentów w gospodarstwie sadowniczym. Wszechobecne kwitnące drzewa, wspaniała woń kwitnących kwiatów i szum pracujących owadów zapylających.

 

więcej

Jabłko na Rynku w Mstowie / 2019-11-26

Jabłko na Rynku w Mstowie
Po odświeżeniu i wymianie zewnętrznej „skórki” na mstowski rynek powróciło jabłko, które jest już stałym elementem krajobrazu gminy.

więcej

"Święto Jabłka 2019" / 2019-09-09

Na obiektach sportowych „Warty” Mstów po raz kolejny odbyło się „Święto Jabłka”. Mieszkańcy i goście dopisali, bawiąc się dobrze mimo psotnej pogody.

więcej

TVP3 Katowice z wizytą w gminie Mstów / 2018-09-22

TVP3 Katowice z wizytą w gminie Mstów

Dziennikarze z TVP Katowice gościli w gminie Mstów, prezentując kilka ciekawych tematów w programie „Kronika Jurajska”.

 

więcej

"Mstowskie Święto Jabłka 2018" / 2018-09-10

Wczesna jesień we Mstowie to czas świętowania nie tylko dożynek, ale i udanych zbiorów sadowników. Tegoroczne „Święto Jabłka” było tradycyjnie ciekawą imprezą: słoneczna pogoda, duża liczba zgromadzonych osób i gwiazdy, które zapewniły udane sobotnie popołudnie.

 

więcej

Jabłkowy gigant w Mstowie - cieszy cały rok! / 2018-01-24

Jabłkowy gigant w Mstowie - cieszy cały rok!
Na rynku pod częstochowskiej miejscowości Mstów, stoi największe polskie jabłko! Jabłko ma  blisko 3 metry wysokości, a  w  środku mogli by się zmieścić najwyżsi ludzie. Jest szczególnie atrakcyjne po zmroku, jest bowiem podświetlone kilkoma tysiącami lampek ledowych.  Nic dziwnego, że wiele osób chce się uwiecznić na jego tle. Wielkie jabłko jest całoroczną atrakcją tej miejscowości.
więcej