Poniedziałek, 03 październik 2022, imieniny: Teresy, Heliodora, Jana
A- A+

Owocowo w Mstowie

DOBRA ZABAWA NA ŚWIĘCIE JABŁKA W MSTOWIE! / 2015-09-15

DOBRA ZABAWA NA ŚWIĘCIE JABŁKA W MSTOWIE!

Staje się już tradycją, że Święto Jabłka to impreza przyciągająca całe rodziny. Bo też każdy, może tu znaleźć coś dla siebie. W naturalny sposób królują jabłka na różne sposoby: do chrupania, na słodko, i w płynie.

więcej

ŚWIĘTO JABŁKA 2015 / 2015-09-13

MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA CZĘSTUJE UCZNIÓW MSTOWSKIMI JABŁKAMI / 2015-06-17

MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA CZĘSTUJE UCZNIÓW  MSTOWSKIMI JABŁKAMI

W historycznej Sali Sejmu Śląskiego odbyła się niezwykła lekcja. Kilkudziesięciu uczniów rozmawiało o idei samorządności i jej wpływie na codzienne życie ludzi. W lekcji udział wziął marszałek województwa śląskiego, Wojciech Saługa.

więcej

FILM PROMUJĄCY MSTOWSKIE SADY / 2014-11-14

Gmina Mstów ma kolejny film promocyjny.  Tym razem film pokazuje piękno mstowskich sadów od czasu kwitnienia aż do zbioru owoców. Nakręciła go wspólnie z gospodarstwami sadowniczymi państwa Halabów, Jędrasów, Pytlarzów, Rygałłów i Walaszczyków.

więcej

Owocowo w Mstowie / 2014-09-18

Owocowo w Mstowie
Na stronie internetowej Urzędu Gminy obejrzeć można filmy prezentujące Święto Jabłka. Owocowo w Mstowie - imprezę plenerową organizowaną w gminie Mstów. Filmy zrealizowano 14 września na mstowskim rynku podczas Święta Jabłka.
więcej

MSTOWSKIE JABŁKA W PARKU ŚLĄSKIM W CHORZOWIE / 2014-09-17

MSTOWSKIE JABŁKA W PARKU ŚLĄSKIM W CHORZOWIE

W Parku Śląskim w Chorzowie gmina Mstów promowała mstowskie sady. Gmina Mstów gościła na festiwalu promującym Europejski Fundusz Społeczny. Spotkanie w formie rodzinnego pikniku odbyło się 13 września. To już druga obecność gminy Mstów w Chorzowie na imprezie organizowanej przez Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Po raz pierwszy gmina gościła tam w 2012 roku.

więcej

TO BYŁO SMACZNE ŚWIĘTO JABŁKA / 2014-09-17

TO BYŁO SMACZNE ŚWIĘTO JABŁKA

Jabłka królowały w niedzielę 14 września na mstowskim rynku. Było smacznie i wesoło. Pogoda dopisała i Święto Jabłka - Owocowo w Mstowie odwiedziło bardzo dużo osób. Na stoiskach można było kupić owoce z mstowskich sadów, były także soki jabłkowe, cydr i ciasta oczywiście z jabłkami.

więcej

ZAPROSZENIE NA ŚWIĘTO JABŁKA 2014 / 2014-09-14

W  niedzielę 14 września w gminie Mstów królować będzie jabłko.  O godzinie 15.00 na mstowskim rynku  rozpocznie się impreza – Święto Jabłka Owocowo w Mstowie. Święto Jabłka organizowane jest pod hasłem „Jedz polskie jabłka”. Owoce z mstowskich sadów można będzie kupić na stoiskach, będzie także sok jabłkowy i cydr. 

więcej