Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

DOBRA ZABAWA NA ŚWIĘCIE JABŁKA W MSTOWIE! / 2015-09-15

Staje się już tradycją, że Święto Jabłka to impreza przyciągająca całe rodziny. Bo też każdy, może tu znaleźć coś dla siebie. W naturalny sposób królują jabłka na różne sposoby: do chrupania, na słodko, i w płynie.

2015-09-swietojablka-11.jpg


Na stoiskach sadowników mn. Państwa Walaszczyków z Wancerzowa czy Halabów z Zawady można było kupić owoce i sok jabłkowy. Na innych dorośli mogli spróbować cydru i nalewek owocowych na wiele sposobów. Niezawodne panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mstowa oprócz występu na scenie, upiekły też 17 rodzajów ciast z jabłkami!


Były konkursy na picie soku i cydru, oraz na najdłuższą ostrużynę i rzeźby z jabłek. Całe rodziny malowały panoramę Mstowa i apaszki z motywem jabłkowym.

2015-09-swietojablka-18.jpg

Sporo chętnych robiło sobie zdjęcie wykorzystując jabłkowe monidło przyszykowane przez plastyków z GOK-u. Dużym powodzeniem cieszyły się specjalnie zamówione przez gminę na tą imprezę skrzynki z hasłem imprezy: Owocowo w Mstowie, będące zarazem ozdobą i praktycznym siedziskiem dla uczestników.


2015-09-swietojablka-04.jpg

 

Życzenia dla sadowników i mieszkańców gminy z okazji Święta Jabłka przekazali zaproszeni goście: Poseł Szymon Giżyński, Radny Sejmiku dr Ryszard Majer, Radny Rady Miasta Częstochowy prof. Konrad Głębocki i dyr. SP w Skrzydlowie Lidia Burzyńska.

2015-09-swietojablka-02.jpg

Imprezę zakończył występ Lidii Pospieszalskiej z doskonałym zespołem, który rozkołysał i rozśpiewał publiczność.Dziękujemy Państwu Rygałłom z Siedlca, Walaszczykom i Pytlarzom z Wancerzowa oraz Halabom z Zawady za przekazane na potrzeby imprezy jabłka i soki a Bankowi Spółdzielczemu z Mstowa za sponsoring.

Wstecz