Piątek, 19 kwiecień 2024, imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
A- A+

"Święto Jabłka 2022" / 2022-08-23

Choć weekendowa pogoda nie rozpieszczała, sobotnie „Święto Jabłka” w Mstowie przyciągnęło tłumy ludzi. Wszystko to dzięki ciekawemu programowi artystycznemu oraz wielu różnym atrakcjom – każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

>> Nie każdy wie, że Gmina Mstów ma najwięcej sadów (ponad 200 hektarów) w województwie śląskim – stąd też kilka lat temu narodził się pomysł marki „Owocowo w Mstowie” i imprezy pod nazwą „Święto Jabłka”.
>> Podczas sobotniej uroczystości jak zawsze można było kupić od sadowników na stoisku świeże owoce, nie tylko jabłka (wielkie podziękowania dla Państwa Walaszczyk za przygotowanie promocyjnego owocowego stoiska).
>> Było również wszystko to, co na każdym festynie powinno być, aby być przygotowanym na każde warunki pogodowe: bogata oferta cateringowa oraz duża liczba stołów i miejsc zadaszonych (hale namiotowe, parasole).
>> Dzieci mogły szaleć na dmuchanych zamkach oraz wykazać się zdolnościami sportowymi podczas konkursu rzutu jabłkiem. Było bardzo wesoło, tym bardziej, że za udział w „czteroboju“ czekała nagroda. Dzieci miały ogromną frajdę i dobrą dawkę gimnastyki.

jablko_0   jablko_3


Program artystyczny był naprawdę ciekawy:
- Wieczór rozpoczął Zespół „VinyLovi” z wokalistą Krzysztofem Dryndą oraz muzykami: Michałem Roratem i Sebastianem Janikiem. Artyści wykonali piosenki okresu międzywojennego m.in. „To ostatnia niedziela”, „Tango milonga”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” itp.
jablko_8

- Niepodważalną rewelacją był koncert Stachurskiego, artysty o niezwykłej barwie głosu i specyficznej chrypce, która poruszyła już niejedno kobiece serce. Stachursky jest ikoną muzyki pop lat 90-tych, wykonuje muzykę z pogranicza gatunków pop i dance, w tym także disco polo, oraz muzyki klubowej. Szacuje się, że sprzedał w Polsce prawie 700 tysięcy kaset i płyt CD.
jablko_11
Jacek Stachursky jest znany i podziwiany za takie przeboje jak: „Zostańmy razem“, „Z każdym Twym oddechem“, czy „Taki jestem“. W swoim repertuarze ma jeszcze wiele niezapomnianych przebojów - bardzo tanecznych i elektryzujących. Publiczność podczas jego koncertu na „Święcie Jabłka“ była zachwycona! A mało kto wie, że Jacek Łaszczok (to jego rodowe nazwisko) jest z wykształcenia prawnikiem i ma doktorat z tej dziedziny.

- kolejną gwiazdą wieczoru był „Kabaret Rak“, w składzie: Krzysztof Hanke i Bogdan Kalus. Kabaret istnieje już ponad 40 lat. Znany jest z trafnej satyry dnia codziennego, przywar czlowieka czy polityki. Dobór słów i żartów jest wyważony i cieszy się sympatią widzów już tyle lat. Na mstowskiej scenie artyści opowiedzieli o męskim seksapilu, problemach damsko-męskich i trudnych czasach pandemii. Zrobili to tak, że można było się pośmiać i nabrać zdrowego dystansu do tych tematów. Było super!
Dodać należy, że Krzysztof Hanke to nie tylko artysta kabaretowy - jest również aktorem, znanym jako Bercik z serialu „Swięta wojna“. Natomiast Bogdanowi Kalusowi popularność przyniosła rola w serialu „Ranczo“.
jablko_23

- Na koniec na scenie zabrzmiała muzyka i niezapomniane hity Zespołu TOP ONE, jednego z pierwszych wykonawców muzyki disco-polo (niejednokrotnie prezentowanych w legendarnym programie telewizyjnym „Disco Relax“). Zespół został założony w 1986 roku przez czterech muzyków: Pawła Kucharskiego, Sylwestra Raciborskiego, Mariusza Lubowieckiego i Macieja Jamroza. Pierwszym przebojem była nagrana przez nich w 1989 roku piosenka pt. „Ciao Italia”, dzięki której zespół zyskał popularność w całej Polsce - ponieważ piosenka stała się przebojem nr 1 w plebiscycie "Lata z radiem”.
Inne znane utwory zespołu TOP ONE to m.in.: „Puerto Rico”, „Miła moja”, „Santa Maria”, „Biały miś” i „Złoty krążek”. Wokalista zespołu zdradził, że muzycy zajmują się również wykonaniem coverów znanych utworów muzyki popularnej. Nie da się ukryć, że zapału i mocy na scenie w Mstowie im nie brakowało!
jablko_26

- Niepodważalnie był to bogaty we wrażenia wieczór, oczywiście zakończony dyskoteką, prowadzoną tradycyjnie przez DJ Maćka.
Organizatorzy, Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie oraz Gmina Mstów, dziękują: sponsorom („Cemex“, „Demar“, „Intersum“, „Motocar“, „Avao“) strażakom OSP z terenu Gminy Mstów (za zabezpieczenie imprezy), sadownikom (Państwu Walaszczyk), Wolontariatowi, partnerom medialnym i wszystkim osobom, zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie tego wydarzenia.

Wszystkim serdecznie dziękujemy. 
Relacja: Krzysztof Drynda, Dyrektor GOK w Mstowie
Zdjęcia: Artur Śpiewak

Wstecz