Czwartek, 24 czerwiec 2021, imieniny: Jana, Danuty
A- A+

Aktualności

INWESTYCJA W KOBYŁCZYCACH / 2013-08-02

INWESTYCJA W KOBYŁCZYCACH

W Kobyłczycach trwa remont dachu na przybudówce i ocieplanie ścian budynku komunalnego. W budynku mieści się przedszkole i biblioteka.

więcej

INWESTYCJE W KRASICACH I JASKROWIE / 2013-07-13

INWESTYCJE W KRASICACH I JASKROWIE

Gmina Mstów ogłosiła przetarg na budowę chodnika w Krasicach. Chodnik budowany będzie przy drodze powiatowej w ciągu ulic: Stawowej i Cmentarnej. Urząd Gminy ogłosił także przetarg na remont dachu, wymianę części okien i docieplenie budynku Szkoły Podstawowej w Jaskrowie.

więcej

REMONTOWANA DROGA POWIATOWA RZERZĘCZYCE-KUCHARY / 2013-07-05

REMONTOWANA DROGA POWIATOWA RZERZĘCZYCE-KUCHARY

Droga powiatowa Rzerzęczyce – Kuchary jest remontowana. Odcinek od granicy gminy Mstów do wjazdu do Kuchar ma nową nawierzchnię. Modernizowany będzie także odcinek od Kuchar do Cegielni. Droga Rzerzęczyce – Kuchary dzięki modernizacji stanie się alternatywnym i wygodnym połączeniem z gminą Kłomnice.

więcej

MODERNIZACJA TARGOWISKA W CEGIELNI / 2013-07-05

MODERNIZACJA TARGOWISKA W CEGIELNI

Targowisko w Cegielni jest modernizowane. Już widać zmiany – wybudowane jest częściowe zadaszenie stoisk, budynek gospodarczy, toalety. Powstaje chodnik i miejsca parkingowe, poprawiane jest odwodnienie terenu. Prace mają potrwać do końca lipca.

więcej

OŚWIETLONY ZBIORNIK TASARKI / 2013-06-27

OŚWIETLONY ZBIORNIK TASARKI

Zbiornik Tasarki jest oświetlony. Wybudowano 18 lamp oświetleniowych, przyłącza energii elektrycznej do punków małej gastronomii oraz doprowadzono zasilanie sceny plenerowej. Te inwestycje poprawiają komfort odpoczywających nad zbiornikiem Tasarki i zwiększają ich bezpieczeństwo.

więcej

DOFINANSOWANIE NA DROGĘ TRANSPORTU ROLNEGO KRASICE – JAŹWINY / 2013-06-27

DOFINANSOWANIE NA DROGĘ TRANSPORTU ROLNEGO KRASICE – JAŹWINY

Gmina Mstów otrzymała 560 tyś. zł dofinansowania na budowę drogi transportu rolnego Krasice – Jaźwiny. Droga będzie miała 2,8 km długości i będzie budowana w tym roku.

więcej

UPORZĄDKOWANA PLAŻA NAD ZBIORNIKIEM TASARKI / 2013-06-21

UPORZĄDKOWANA PLAŻA NAD ZBIORNIKIEM TASARKI

Na plaży nad zbiornikiem Tasarki wysypano czysty piach. W ten sposób gmina wykorzystała piach, który miał służyć do ochrony posesji przed podtopieniami. Zgromadzony, czysty piasek przewieziono na plażę nad zbiornikiem Tasarki. Dzięki temu jest uporządkowana i odświeżona.

 

KUCHARY – KANALIZACJA SANITARNA / 2013-06-21

KUCHARY – KANALIZACJA SANITARNA

Kuchary będą skanalizowane w całości. Gmina Mstów rozstrzygnęła przetarg i podpisała umowę z wykonawcą na dokończenie budowy kanalizacji w tej miejscowości. Kanalizacja będzie budowana na końcowych odcinkach ulic Mstowskiej i Głównej.

 

więcej

TURNIEJ SIATKÓWKI W MSTOWIE / 2013-06-12

TURNIEJ SIATKÓWKI W MSTOWIE

Siatkówka królowała w sobotę 8 czerwca w hali sportowej przy Zespole Szkół we Mstowie. 8 drużyn z Częstochowy oraz gmin: Mstów i Rędziny rywalizowało w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mstów.

więcej

TURNIEJ SIATKÓWKI / 2013-06-12

TURNIEJ SIATKÓWKI

Siatkówka królowała w sobotę 8 czerwca w hali sportowej przy Zespole Szkół we Mstowie. 8 drużyn z Częstochowy oraz gmin: Mstów i Rędziny rywalizowało w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mstów. Mecze rozgrywano równolegle na dwóch boiskach od godz. 8.00 do 16.00. W turnieju uczestniczyła młodzież oraz dorośli zawodnicy. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Jaskrowa, drugie – gimnazjaliści z gminy Rędziny, a trzecie drużyna z Wancerzowa.

więcej

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE / 2013-06-12

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

W związku z informacjami podawanymi przez Centrum Zarządzania Kryzysowego w Częstochowie informujemy, że dziś 12 czerwca około godziny 9.00 – 10.00 spodziewana jest fala powodziowa na Warcie w gminie Mstów. Sytuacja związana jest z przepełnieniem zbiornika retencyjnego w Poraju i niekontrolowanym zrzutem wody. W gminie Mstów w pełnej gotowości są wszystkie jednostki OSP. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej uwagi i o sygnały o grążących podtopieniach. Gmina dysponuje workami i piaskiem, strażacy pomogą zabezpieczać zagrożone miejsca i posesje. Obecnie nieprzejezdne są mosty na Warcie w Jaskrowie i Kłobukowicach.

OSIEM PROJEKTÓW Z TERENU GMINY MSTÓW OTRZYMA DOFINANSOWANIE PPJ / 2013-06-03

logo_ue_01.jpg

Osiem projektów z terenu gminy Mstów otrzyma dofinansowanie. Wnioski złożone w ramach działań Małe Projekty, Małe Projekty – dodatkowe zadania, Odnowa i Rozwój Wsi – dodatkowe zadania otrzymały pozytywną ocenę Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury”.

więcej

PIŁKARZE GIMNAZJUM W MSTOWIE CZOŁOWĄ DRUŻYNĄ ŚLĄSKA / 2013-06-03

PIŁKARZE GIMNAZJUM W MSTOWIE CZOŁOWĄ DRUŻYNĄ ŚLĄSKA

Pięknym sukcesem piłkarskiej reprezentacji Gimnazjum w Mstowie zakończył się Finał Wojewódzki turnieju Coca-Cola Cup. W rozegranym 1 czerwca 2013 finale w Chorzowie nasza drużyna zajęła doskonałe piąte miejsce, po raz kolejny udowadniając przynależność do czołówki województwa śląskiego.

więcej

BUDOWA DROGI MAŁUSY MAŁE – MAŁUSY WIELKIE / 2013-05-31

BUDOWA DROGI MAŁUSY MAŁE – MAŁUSY WIELKIE

W połowie czerwca rozpocznie się budowa drogi Małusy Małe - Małusy Wielkie. Urząd Gminy rozstrzygnął przetarg i podpisał umowę z wykonawcą.

więcej

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO - DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO / 2013-05-31

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO - DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

W hali sportowej przy Zespole Szkół w Mstowie w sobotę 25 maja rozegrano Turniej Tenisa Stołowego Samorządowców i Strażaków Powiatu Częstochowskiego pod patronatem Gminy Mstów i Związku Gmin Jurajskich. Turniej zorganizowano z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. W turnieju udział wzięły reprezentacje gmin: Mstów, Lelów, Kłomnice, Konopiska i Janów.

więcej
Zobacz również: Archiwum