Poniedziałek, 08 sierpień 2022, imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
A- A+

Aktualności

Mstów ma nowego Sołtysa / 2022-08-07

Mstów ma nowego Sołtysa

Mieszkańcy Sołectwa Mstów dokonali na Zebraniu Wyborczym wyboru Sołtysa na okres obecnej kadencji Rady Gminy Mstów.
 

więcej

Gminny Punkt Konsultacyjny / 2022-08-04

Gminny Punkt Konsultacyjny
Przypominamy, iż mieszkańcy Gminy Mstów mają możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy w Gminnym Punkcie Konsultacyjnym znajdującym się w Urzędzie Gminy Mstów.
więcej

"Radość najpiękniejszych lat" w Mokrzeszy / 2022-08-03

„Radość najpiękniejszych lat” – pod takim hasłem Koło Gospodyń Wiejskich „Iskierki” w Mokrzeszy zorganizowało niedzielne, popołudniowe spotkanie dla mieszkańców.

więcej

Zwrot podatku akcyzowego / 2022-08-02

Zwrot podatku akcyzowego
Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej, może złożyć odpowiedni wniosek do Urzędu Gminy.
więcej

Strefa rekreacji w Brzyszowie / 2022-07-29

Strefa rekreacji w Brzyszowie
Ogólnodostępna strefa rekreacji, obejmująca plac zabaw oraz elementy siłowni plenerowej, powstała na terenie przy zbiorniku wodnym w Brzyszowie. Projekt zrealizowało Koło Gospodyń Wiejskich w Brzyszowie, w ramach dofinansowania Partnerstwa Północnej Jury.
więcej

Mstów Triathlon / 2022-07-27

Mstów Triathlon
Druga edycja zawodów "Mstów Triathlon" przeszła do historii. W niedzielę 24 lipca gościliśmy na terenie naszej malowniczej gminy ponad 200 zawodników i zawodniczek z całej Polski.
więcej

Nieodpłatna pomoc prawna / 2022-07-27

Nieodpłatna pomoc prawna
W Urzędzie Gminy cały czas funkcjonuje punkt nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i mediacji.
więcej

Test syren alarmowych / 2022-07-27

Test syren alarmowych
Jak co roku, 1 sierpnia o godz. 17:00, zostaną uruchomione syreny alarmowe znajdujące się na terenie województwa śląskiego, w ramach wojewódzkiego treningu sprawności syren.
więcej

Zebranie Wyborcze Sołectwa Mstów / 2022-07-27

Zebranie Wyborcze Sołectwa Mstów
Informuje się mieszkańców Sołectwa Mstów, że w dniu 4 sierpnia 2022r. o godzinie 18.00 w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Mstowie odbędzie się zebranie wyborcze Sołectwa Mstów do przeprowadzenia wyborów Sołtysa na okres obecnej kadencji Rady Gminy Mstów.
więcej

Powiatowy Festiwal Żniwny w Lubojnie / 2022-07-25

Powiatowy Festiwal Żniwny w Lubojnie

Starostwo Powiatowe w Częstochowie zaprasza na V Powiatowy Festiwal Żniwny, który odbędzie się 6 sierpnia br. w Lubojnie.

więcej

Harcerska przygoda w Beskidzie Śląskim / 2022-07-22

Harcerska przygoda w Beskidzie Śląskim

Młodzież z terenu naszej gminy, działająca w III Środowiskowym Szczepie Harcerskim "Skała", w ramach obozu harcerskiego przemierzała szlaki Beskidu Śląskiego.

więcej

Komunikat KRUS / 2022-07-19

Komunikat KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 lipca 2022 r. zmieniły się zasady ustalania zaliczki na podatek dochodowy od świadczeń emerytalno-rentowych.

więcej

4 miliony dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych / 2022-07-15

4 miliony dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

Premier ogłosił wyniki III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych skierowanej do gmin i powiatów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y.

więcej

"Budowa garaży dla OSP Mstów" / 2022-07-14

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mstowie mają nową remizę! Zakończono rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku garażowego OSP w Mstowie.

więcej

Dofinansowanie dla Kół Gospodyń Wiejskich / 2022-07-12

Dofinansowanie dla Kół Gospodyń Wiejskich

W czerwcu br. odbył się otwarty konkurs ofert w zakresie podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

więcej
Zobacz również: Archiwum