Poniedziałek, 17 maj 2021, imieniny: Paschalisa, Slawomira, Weroniki
A- A+

Aktualności

Nowy profil rehabilitacji dla rolników / 2021-05-13

Nowy profil rehabilitacji dla rolników

W związku z trwającą epidemią i zapotrzebowaniem na rehabilitację leczniczą, która jest kierowana do pacjentów po przebytej chorobie COVID-19, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego opracowała i wdraża nowy profil rehabilitacji.

 

więcej

Sesja Rady Gminy / 2021-05-12

Sesja Rady Gminy
W dniu 14 maja 2021 roku o godz. 10:00, w sali narad Urzędu Gminy w Mstowie, odbędzie się XXIX Sesja Rady Gminy Mstów, z następującym porządkiem obrad:

 

więcej

Projekt na przebudowę ul.Krótkiej w Latosówce / 2021-05-10

Projekt na przebudowę ul.Krótkiej w Latosówce

Dzięki porozumieniu z Gminą Rędziny jeszcze w tym roku powstanie dokumentacja projektowa na przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w ul. Krótkiej w Latosówce.

 

więcej

Remont sali gimnastycznej w ZSP Małusy Wielkie / 2021-05-10

Remont sali gimnastycznej w ZSP Małusy Wielkie

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Małusach Wielkich, w związku z zawieszeniem zajęć stacjonarnych, przyśpieszono zaplanowany na wakacje remont sali gimnastycznej oraz szatni wf-u. Zakres prac obejmował odnowienie powierzchni parkietu, ścian i drabinek do ćwiczeń.

 

więcej

„Face to Face with the World” / 2021-05-09

„Face to Face with the World”

Kolejna placówka szkolna w Gminie Mstów dołączyła do międzynarodowego projektu edukacyjno - humanitarnego „Face to Face with the World”.

więcej

Dotacja na wymianę systemów grzewczych / 2021-05-05

Dotacja na wymianę systemów grzewczych

Mieszkańcy Gminy Mstów mogą skorzystać z dotacji na wymianę starego kotła grzewczego, opalanego węglem, miałem, koksem lub ekogroszkiem - został ogłoszony nabór wniosków.

 

więcej

Kreatywne Warsztaty Literackie / 2021-05-05

Kreatywne Warsztaty Literackie

Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie zaprasza wszystkie dzieci klas III -VI ze szkół podstawowych na Kreatywne Warsztaty Literackie „Mstowski Niedoinformator”!

 

więcej

I Powiatowy Konkurs Plastyczny „Wiosenny Bukiet” / 2021-05-05

I Powiatowy Konkurs Plastyczny „Wiosenny Bukiet”

Rozstrzygnięto I Powiatowy Konkurs Plastyczny „Wiosenny Bukiet”, zorganizowany w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli WOM w Częstochowie.

 

więcej

Remont elewacji na budynku OSP w Zawadzie / 2021-05-04

Remont elewacji na budynku OSP w Zawadzie

Przeprowadzone zostały prace termomodernizacyjne przy elewacji budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie.

 

więcej

Dzień Strażaka / 2021-05-04

Dzień Strażaka

Druhny i Druhowie, Strażacy! Z okazji Waszego Święta dziękujemy za wielkie zaangażowanie, godną podziwu ofiarność, odwagę, upór i konsekwencję w obliczu licznych zagrożeń, z którymi, często narażając własne zdrowie i życie, musicie się zmierzyć.

 

więcej

Premiera utworu "Pieśń o Skale" / 2021-05-03

Premiera utworu

W niedzielę 02 maja odbyła się muzyczna premiera ballady "Pieśń o Skale", w wykonaniu zespołu śpiewaczego KGW Mstowianki.

więcej

Maseczki trafią do mieszkańców / 2021-04-29

Maseczki trafią do mieszkańców

Starosta Częstochowski przekazał pierwszą transzę środków ochrony indywidualnej dla mieszkańców Powiatu Częstochowskiego.

 

więcej

Nabór wniosków na usunięcie wyrobów zawierających azbest / 2021-04-27

Nabór wniosków na usunięcie wyrobów zawierających azbest

Ogłasza się nabór wniosków dla mieszkańców na usunięcie wyrobów zawierających azbest, w ramach dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

więcej

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci / 2021-04-27

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

W tegorocznym finale wojewódzkiego etapu XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci na terenie woj. śląskiego wpłynęły 983 prace ze 129 szkół podstawowych. Tym razem hasłem konkursowym dla młodych twórców była sentencja: „Bezpiecznie na wsi mamy: od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

 

więcej

„Miej kulturę, nie zaśmiecaj” / 2021-04-22

„Miej kulturę, nie zaśmiecaj”

Z okazji „Światowego Dnia Ziemi” Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, wspólnie z pracownikami Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, zorganizowali kampanię „Miej kulturę, nie zaśmiecaj” - pod patronatem Wójta Gminy Mstów.

 

więcej
Zobacz również: Archiwum