Środa, 17 sierpień 2022, imieniny: Zanny, Mirona, Jacka
A- A+

Aktualności

Dzień Strażaka / 2022-05-04

Dzień Strażaka

Druhny i Druhowie, Strażacy! Z okazji Waszego Święta dziękujemy za wielkie zaangażowanie, godną podziwu ofiarność, odwagę, upór i konsekwencję w obliczu licznych zagrożeń - z którymi, często narażając własne zdrowie i życie, musicie się zmierzyć.

więcej

Akcja sprzątania w Kobyłczycach / 2022-05-02

Akcja sprzątania w Kobyłczycach

W majówkowy weekend grupa mieszkańców Kobyłczyc już po raz kolejny przeprowadziła akcję sprzątania w miejscowości. Efektem jest zebranie 40 worków śmieci.

więcej

Promesa na zakup samochodu dla OSP Kuchary / 2022-05-02

Promesa na zakup samochodu dla OSP Kuchary

48 Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa śląskiego otrzymało promesy na zakup samochodów pożarniczych. Wśród nich znalazła się jednostka OSP Kuchary.
 

więcej

Konkursy na dyrektorów placówek oświatowych / 2022-04-30

Konkursy na dyrektorów placówek oświatowych

Zgodnie z obowiązującymi przepisami 20 kwietnia odbyły się konkursy na stanowiska dyrektorów placówek oświatowych w Jaskrowie, Siedlcu i Zawadzie.

więcej

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Mstów / 2022-04-29

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Mstów

W niedzielę 24 kwietnia br. odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy Mstów w okręgu wyborczym Nr 13, obejmującym część sołectwa Mstów.
 

więcej

Strategia Rozwoju Subregionu Północnego / 2022-04-28

Strategia Rozwoju Subregionu Północnego

Związek Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Województwa Śląskiego obejmujący 34 jednostki samorządu terytorialnego opracowuje projekt Strategii Rozwoju Subregionu Północnego Województwa Śląskiego na lata 2021-2027 z perspektywą do roku 2030.

więcej

Schemat komunikacji miejskiej / 2022-04-27

Schemat komunikacji miejskiej
Biuro Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta Częstochowy przygotowało aktualizację schematu komunikacji miejskiej obowiązującego od 1 maja br., z uwzględnieniem trwających objazdów.
więcej

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej / 2022-04-27

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej
Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja. Tego dnia Polacy wspominają długą historię biało-czerwonych barw narodowych i z dumą eksponują flagi na zewnątrz.
więcej

Sesja Rady Gminy / 2022-04-25

Sesja Rady Gminy
W dniu 28 kwietnia 2022 roku o godz. 13:00, w sali narad Urzędu Gminy w Mstowie, odbędzie się XL Sesja Rady Gminy Mstów.
więcej

Doposażenie monitoringu i alarmu w Srocku / 2022-04-21

Doposażenie monitoringu i alarmu w Srocku

W ramach Funduszu Sołeckiego wykonano doposażenie monitoringu i alarmu na działce mienia komunalnego przy wielofunkcyjnym budynku dawnej remizy w Srocku.
 

więcej

"SOWA Premium" w Bibliotece / 2022-04-21

Czytelnik XXI wieku posługuje się książką papierową, ale też obsługuje komputer. Program i aplikację dedykowaną dla takich odbiorców posiada również Biblioteka Gminna w Mstowie.

więcej

Wiosenne porządki na Warcie / 2022-04-19

Wiosenne porządki na Warcie
Już po raz szósty Gmina Mstów wraz z "Jura Kajaki" organizuje Wiosenne Porządki na Warcie. Jak co roku, po zimie jest trochę śmieci do posprzątania, co pokazywały poprzednie akcje.
 
więcej

Wesołego Alleluja! / 2022-04-15

Wesołego Alleluja!
Pięknych, zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych. Radosnego, wiosennego nastroju oraz rodzinnej atmosfery. Wesołego Alleluja!
więcej

Geopark Północnej Jury / 2022-04-15

Geopark Północnej Jury

Tablice prezentujące mapę obszaru Geoparku Północnej Jury, jego georóżnorodność i historię geologiczną, zostały zamontowane na terenie Gminy Mstów i czekają już na turystów.

więcej

Powiat i gminy rozwijają transport zbiorowy / 2022-04-15

Powiat i gminy rozwijają transport zbiorowy

W zakresie rozwoju transportu zbiorowego oraz funkcjonowania komunikacji publicznej Gmina Mstów po raz kolejny korzysta w tym roku z dofinansowania w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Kontynuujemy również współpracę z Powiatem Częstochowskim.
 

więcej
Zobacz również: Archiwum