Niedziela, 20 czerwiec 2021, imieniny: Diny, Bogny, Florentyny
A- A+

Aktualności

Boisko w Krasicach na miarę XXI wieku / 2020-12-07

Boisko w Krasicach na miarę XXI wieku

Piłkarze „Białej Gwiazdy” Krasice mecze rundy jesiennej klasy A rozgrywali już na odnowionym boisku sportowym. Klub zrealizował inwestycję, uzyskując dofinansowanie  w ramach konkursu PPJ, z wykorzystaniem środków finansowych Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

 

więcej

Mikołajki z GOKiem / 2020-12-07

Mikołajki z GOKiem

Mstowskie "Mikołajki" w tym roku przybrały nieco inną formę niż w poprzednich latach. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników, dzieci spotkały się ze Świętym Mikołajem indywidualnie i kameralnie - w budynku GOK w Mstowie.

 

więcej

Monitoring na budynku OSP Kuchary / 2020-12-07

Monitoring na budynku OSP Kuchary

Na budynku remizy OSP w Kucharach zamontowany został monitoring wizyjny. Zadanie wykonano w ramach Funduszu Sołeckiego.

więcej

"Posiłek w szkole i w domu" / 2020-12-05

Kuchnia oraz jadalnia w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie zostały doposażone w niezbędne urządzenia kuchenne. Na realizację zadania szkoła otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa, w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

 

więcej

Komunikat KRUS: przedłużony zasiłek opiekuńczy / 2020-12-04

Komunikat KRUS: przedłużony zasiłek opiekuńczy

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego w KRUS został przedłużony do 24 grudnia 2020 r. W załączeniu komunikat.

 

więcej

Montaż klimatyzacji w Przedszkolu w Wancerzowie / 2020-12-03

Montaż klimatyzacji w Przedszkolu w Wancerzowie

W Przedszkolu w Wancerzowie została zamontowana klimatyzacja. System jest dostosowany do obowiązujących wymogów – tak, aby pomieszczenia były odpowiednio schładzane i tworzył się bezpieczny mikroklimat dla dzieci.

 

więcej

Działalność GOK i Biblioteki w Mstowie / 2020-12-01

Działalność GOK i Biblioteki w Mstowie

Czas pandemii zmienił formę pracy Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Mstowie - podejmowane działania są realizowane przy użyciu technik informatycznych i medialnych dróg komunikacji.

 

więcej

Oświetlenie skweru przy ZSP w Jaskrowie / 2020-11-28

Oświetlenie skweru przy ZSP w Jaskrowie

Skwer przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaskrowie, który jest wizytówką miejscowości, od niedawna pięknie wygląda także w porze wieczorowej – wszystko za sprawą wykonanej w ostatnim czasie dobudowy oświetlenia tej przestrzeni publicznej.

 

więcej

Nowy radiowóz w KP w Kłomnicach / 2020-11-28

Nowy radiowóz w KP w Kłomnicach

Policjanci z Komisariatu Policji w Kłomnicach odebrali nowy radiowóz. Zakup został sfinansowany ze środków gmin (Kłomnice, Mstów, Mykanów, Rędziny), WFOŚiGW w Katowicach oraz z budżetu Policji.

 

więcej

"Mikołajki 2020" / 2020-11-27

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie dzieci na „Mikołajki”. W tym roku Święty Mikołaj wręczy prezenty w troszkę innej formie niż w poprzednich latach. Szczegóły na plakacie poniżej:

więcej

Sesja Rady Gminy / 2020-11-27

Sesja Rady Gminy
W dniu 30 listopada 2020 roku o godz. 13:00, w sali narad Urzędu Gminy w Mstowie, odbędzie się XXIV Sesja Rady Gminy Mstów, z następującym porządkiem obrad:
więcej

Projekt "Być jak Ignacy" / 2020-11-25

Projekt
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaskrowie bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Być jak Ignacy". W ramach innowacji pedagogicznej uczniowie klasy II realizują zadania wskazane przez organizatorów.

 

więcej

Wojewódzki trening sprawności syren alarmowych / 2020-11-23

Wojewódzki trening sprawności syren alarmowych
Urząd Gminy Mstów informuje, że we wtorek 24 listopada br. w godzinach od 9.00 do 13.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych, wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.
 
więcej

Oznakowanie szlaku kajakowego na rzece Warcie / 2020-11-21

Oznakowanie szlaku kajakowego na rzece Warcie

Śląska Organizacja Turystyczna zrealizowała projekt „Popularyzacja turystyki kajakowej na Liswarcie i Warcie”. W ramach zadania na terenie Gminy Mstów oznakowany został szlak kajakowy na rzece Warcie.

 

więcej

Broszura "KRUS w liczbach" / 2020-11-17

Broszura

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego prezentuje nową broszurę statystyczną, zawierającą najistotniejsze dane ukazujące skalę zadań realizowanych przez KRUS w latach 2017–2019.

 

więcej
Zobacz również: Archiwum