Poniedziałek, 08 sierpień 2022, imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
A- A+

Aktualności

Biblioteka na kiermaszu / 2022-04-10

Biblioteka na kiermaszu

Biblioteka Gminna w Mstowie - będąc instytucją kultury, która promuje czytelnictwo i uczestniczy w życiu lokalnej społeczności - wzięła udział w niedzielnym Kiermaszu Wielkanocnym.
 

 

więcej

Pisanka XXL na mstowskim rynku / 2022-04-09

Pisanka XXL na mstowskim rynku

Ciekawej inicjatywy podjęli się instruktorzy plastyki Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie, wraz z uczestnikami zajęć plastycznych. Wyzwaniem było wykonanie ozdoby wielkanocnej – i to nie byle jakiej, bo w formacie XXL.
 

więcej

I Mstowski Kiermasz Wielkanocny / 2022-04-05

I Mstowski Kiermasz Wielkanocny

I Mstowski Kiermasz Wielkanocny odbył się w niedzielę na mstowskim rynku. Liczne atrakcje, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, przyciągnęły wielu mieszkańców. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
 

więcej

Nabór wniosków dla Kół Gospodyń Wiejskich / 2022-04-05

Nabór wniosków dla Kół Gospodyń Wiejskich
Od 1 kwietnia br. Koła Gospodyń Wiejskich mogą składać wnioski o przyznanie wsparcia na działalność statutową. Pomoc jest finansowana z budżetu krajowego.
więcej

Projekt badawczy Uniwersytetu Łódzkiego w Mstowie / 2022-04-04

Projekt badawczy Uniwersytetu Łódzkiego w Mstowie

Studenci z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego w dniach 4–13 kwietnia 2022 roku na terenie naszej gminy realizować będą projekt badawczy zatytułowany „Zmiany w krajobrazie wsi. Przykład gminy Mstów (woj. śląskie)”.
 

więcej

Sesja Rady Gminy / 2022-03-29

Sesja Rady Gminy
W dniu 31 marca 2022 roku o godz. 13:00, w sali narad Urzędu Gminy w Mstowie, odbędzie się XXXIX Sesja Rady Gminy Mstów.
więcej

Od 28 marca bez maseczek / 2022-03-28

Od 28 marca bez maseczek

Od dziś zniesiony jest obowiązek noszenia maseczek, izolacji domowej i kwarantanny. Minister zdrowia rekomenduje jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich.
 

więcej

Wnioski o świadczenie pieniężne za pomoc obywatelom Ukrainy / 2022-03-28

Wnioski o świadczenie pieniężne za pomoc obywatelom Ukrainy

Każdemu podmiotowi, w szczególności osobie fizycznej prowadzącej gospodarstwo domowe, który zapewni zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, może być przyznane świadczenie pieniężne z tego tytułu, nie dłużej niż za okres 60 dni.

 

więcej

"Cyfrowa Gmina" w mstowskim urzędzie / 2022-03-24

Gmina Mstów pozyskała dofinansowanie z programu „Cyfrowa Gmina” w zakresie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenia cyberbezpieczeństwa.

więcej

STOP Pożarom Traw ! / 2022-03-23

STOP Pożarom Traw !
Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby.
 
więcej

Dofinansowanie dla Kościoła w Mstowie / 2022-03-21

Dofinansowanie dla Kościoła w Mstowie

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach I naboru programu „Ochrona zabytków”. Na liście rankingowej znalazł się wniosek Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich na prace remontowe i konserwatorskie elewacji mstowskiego kościoła, z dofinansowaniem w kwocie 334.000,00 zł.
 

więcej

Pomoc dla obywateli Ukrainy / 2022-03-17

Pomoc dla obywateli Ukrainy
W związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy, obywatelom tego kraju przebywającym na terytorium Polski przysługuje pomoc.
więcej

Bezpłatna mammografia / 2022-03-17

Bezpłatna mammografia
Zapraszamy na bezpłatną mammografię dla Pań w wieku 50-69 lat, w ramach realizacji Programu Profilaktyki Raka Piersi.
więcej

Monitoring terenu rekreacyjnego w Zawadzie / 2022-03-16

Monitoring terenu rekreacyjnego w Zawadzie

W celu poprawy bezpieczeństwa, na terenach rekreacyjnych przy placu zabaw i zbiorniku wodnym w Zawadzie zamontowano system monitoringu wizyjnego.
 

więcej

Dzień Sołtysa / 2022-03-11

Dzień Sołtysa
Dzień Sołtysa - coroczne polskie święto, obchodzone 11 marca. Ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi.
 
więcej
Zobacz również: Archiwum