Niedziela, 16 maj 2021, imieniny: Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
A- A+

Wyścigi dronów „Drone Racing 2018” / 2018-06-12

W miniony weekend (9-10 czerwca) na stadionie „Warty” w Mstowie odbyły się wyścigi dronów „Drone Racing 2018”. Była to impreza w randze Pucharu Polski.
 

W zawodach, organizowanych przez Aeroklub Częstochowski, zmierzyło się kilkudziesięciu zawodników, którzy na specjalnie przygotowanym torze walczyli o punkty w klasyfikacji generalnej.
 

dr0

 

Dron Race to wyścig quadrokopterów po wyznaczonej trasie z przeszkodami. Modele mają za zadanie pokonać trasę w jak najkrótszym czasie. Piloci muszą zadbać o zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych oraz unikanie zderzeń z innymi quadami. Wszystko to prezentuje się niezwykle widowiskowo.

Drony pilotowane są w systemie RC FPV (Remote Controlled First Person View) polegającym na tym, że modelarz sterując modelem ma stały podgląd „na żywo” z kamery umieszczonej na modelu. Tym sposobem pilotujący ma wrażenie, jakby siedział w kabinie modelu.
 

dr1

Sport dronowy, mimo że jest wciąż młodą dyscypliną sportową, rozwija się niezwykle prężnie, dostarcza wielu emocji i jest bardzo widowiskowy. Przyciąga on wiele światowych marek, które upatrują w nim wielki potencjał i motor napędowy do rozwoju technologicznego.

W tym roku do udziału w evencie zaproszone zostały także firmy i instytucje z branży bezzałogowej, którzy podczas dwudniowej imprezy mogły zaprezentować swoje produkty i osiągnięcia w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Organizacją zawodów, podobnie jak w zeszłym roku zajęli się pracownicy firmy „Na Horyzoncie”, będący członkami Aeroklubu Częstochowskiego, oraz częstochowska grupa SC34 Drone.

 

Więcej: http://aeroklub-czestochowa.org.pl

Wstecz