Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

Aktualności

NOWE ODCINKI WODOCIĄGU / 2013-08-12

NOWE ODCINKI WODOCIĄGU

W Jaskrowie w ciągu ulicy Hektarowej wybudowany będzie nowy odcinek wodociągu. Jest to przedłużenie o 100 metrów istniejącej sieci. Urząd Gminy podpisał umowę z Zakładem Gospodarki Komunalnej na jego budowę.

więcej

REMIZA – OSP JASKRÓW / 2013-08-08

REMIZA – OSP JASKRÓW

Remiza jednostki OSP Jaskrów nabiera nowego wyglądu. Właśnie zakończono remont dachu. Nowy pokryty jest blachą, wymieniono także rynny, a stare drzwi garażowe zastąpiły nowoczesne rolety. Remont kosztował około 30 tys. zł. Strażacy otrzymali dofinansowanie z Urzędu Gminy, funduszu sołeckiego i przeznaczyli na ten cel własne środki.

więcej

SZKOŁA W JASKROWIE / 2013-08-08

SZKOŁA W JASKROWIE

Trwa rozbudowa i modernizacja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaskrowie. Budowany jest obiekt między głównym budynkiem szkoły a salą gimnastyczną. To duża inwestycja – powstaje budynek o kubaturze ponad 2450 m³ .

więcej

"PRZESMYK” Z KOSTKI BRUKOWEJ / 2013-08-08

Przesmyk między ul. Kilińskiego a ul. Częstochowską w Mstowie ma utwardzoną nawierzchnię. Nawierzchnia z kostki brukowej jest estetyczna i wygodna dla mieszkańców często korzystających ze skrótu łączącego ulice. Prace sfinansowano z funduszu sołeckiego.

więcej

INWESTYCJE W MAŁUSACH WIELKICH / 2013-08-02

INWESTYCJE W MAŁUSACH WIELKICH

Trwa budowa drogi Małusy Małe - Małusy Wielkie. To ważna dla mieszkańców inwestycja. Jest to najkrótsze połączenie tych miejscowości, alternatywne dla drogi powiatowej. Budowana jest w miejscu istniejącej drogi gruntowej. Droga o długości ponad 700 m i szerokości 3,5 m będzie miała nawierzchnię asfaltową.

więcej

INWESTYCJA W KOBYŁCZYCACH / 2013-08-02

INWESTYCJA W KOBYŁCZYCACH

W Kobyłczycach trwa remont dachu na przybudówce i ocieplanie ścian budynku komunalnego. W budynku mieści się przedszkole i biblioteka.

więcej

INWESTYCJE W KRASICACH I JASKROWIE / 2013-07-13

INWESTYCJE W KRASICACH I JASKROWIE

Gmina Mstów ogłosiła przetarg na budowę chodnika w Krasicach. Chodnik budowany będzie przy drodze powiatowej w ciągu ulic: Stawowej i Cmentarnej. Urząd Gminy ogłosił także przetarg na remont dachu, wymianę części okien i docieplenie budynku Szkoły Podstawowej w Jaskrowie.

więcej

REMONTOWANA DROGA POWIATOWA RZERZĘCZYCE-KUCHARY / 2013-07-05

REMONTOWANA DROGA POWIATOWA RZERZĘCZYCE-KUCHARY

Droga powiatowa Rzerzęczyce – Kuchary jest remontowana. Odcinek od granicy gminy Mstów do wjazdu do Kuchar ma nową nawierzchnię. Modernizowany będzie także odcinek od Kuchar do Cegielni. Droga Rzerzęczyce – Kuchary dzięki modernizacji stanie się alternatywnym i wygodnym połączeniem z gminą Kłomnice.

więcej

MODERNIZACJA TARGOWISKA W CEGIELNI / 2013-07-05

MODERNIZACJA TARGOWISKA W CEGIELNI

Targowisko w Cegielni jest modernizowane. Już widać zmiany – wybudowane jest częściowe zadaszenie stoisk, budynek gospodarczy, toalety. Powstaje chodnik i miejsca parkingowe, poprawiane jest odwodnienie terenu. Prace mają potrwać do końca lipca.

więcej

OŚWIETLONY ZBIORNIK TASARKI / 2013-06-27

OŚWIETLONY ZBIORNIK TASARKI

Zbiornik Tasarki jest oświetlony. Wybudowano 18 lamp oświetleniowych, przyłącza energii elektrycznej do punków małej gastronomii oraz doprowadzono zasilanie sceny plenerowej. Te inwestycje poprawiają komfort odpoczywających nad zbiornikiem Tasarki i zwiększają ich bezpieczeństwo.

więcej

DOFINANSOWANIE NA DROGĘ TRANSPORTU ROLNEGO KRASICE – JAŹWINY / 2013-06-27

DOFINANSOWANIE NA DROGĘ TRANSPORTU ROLNEGO KRASICE – JAŹWINY

Gmina Mstów otrzymała 560 tyś. zł dofinansowania na budowę drogi transportu rolnego Krasice – Jaźwiny. Droga będzie miała 2,8 km długości i będzie budowana w tym roku.

więcej

UPORZĄDKOWANA PLAŻA NAD ZBIORNIKIEM TASARKI / 2013-06-21

UPORZĄDKOWANA PLAŻA NAD ZBIORNIKIEM TASARKI

Na plaży nad zbiornikiem Tasarki wysypano czysty piach. W ten sposób gmina wykorzystała piach, który miał służyć do ochrony posesji przed podtopieniami. Zgromadzony, czysty piasek przewieziono na plażę nad zbiornikiem Tasarki. Dzięki temu jest uporządkowana i odświeżona.

 

KUCHARY – KANALIZACJA SANITARNA / 2013-06-21

KUCHARY – KANALIZACJA SANITARNA

Kuchary będą skanalizowane w całości. Gmina Mstów rozstrzygnęła przetarg i podpisała umowę z wykonawcą na dokończenie budowy kanalizacji w tej miejscowości. Kanalizacja będzie budowana na końcowych odcinkach ulic Mstowskiej i Głównej.

 

więcej

TURNIEJ SIATKÓWKI W MSTOWIE / 2013-06-12

TURNIEJ SIATKÓWKI W MSTOWIE

Siatkówka królowała w sobotę 8 czerwca w hali sportowej przy Zespole Szkół we Mstowie. 8 drużyn z Częstochowy oraz gmin: Mstów i Rędziny rywalizowało w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mstów.

więcej

TURNIEJ SIATKÓWKI / 2013-06-12

TURNIEJ SIATKÓWKI

Siatkówka królowała w sobotę 8 czerwca w hali sportowej przy Zespole Szkół we Mstowie. 8 drużyn z Częstochowy oraz gmin: Mstów i Rędziny rywalizowało w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mstów. Mecze rozgrywano równolegle na dwóch boiskach od godz. 8.00 do 16.00. W turnieju uczestniczyła młodzież oraz dorośli zawodnicy. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Jaskrowa, drugie – gimnazjaliści z gminy Rędziny, a trzecie drużyna z Wancerzowa.

więcej
Zobacz również: Archiwum