Sobota, 23 październik 2021, imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
A- A+

Aktualności

TURNIEJ SIATKÓWKI W MSTOWIE / 2013-06-12

TURNIEJ SIATKÓWKI W MSTOWIE

Siatkówka królowała w sobotę 8 czerwca w hali sportowej przy Zespole Szkół we Mstowie. 8 drużyn z Częstochowy oraz gmin: Mstów i Rędziny rywalizowało w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mstów.

więcej

TURNIEJ SIATKÓWKI / 2013-06-12

TURNIEJ SIATKÓWKI

Siatkówka królowała w sobotę 8 czerwca w hali sportowej przy Zespole Szkół we Mstowie. 8 drużyn z Częstochowy oraz gmin: Mstów i Rędziny rywalizowało w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mstów. Mecze rozgrywano równolegle na dwóch boiskach od godz. 8.00 do 16.00. W turnieju uczestniczyła młodzież oraz dorośli zawodnicy. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Jaskrowa, drugie – gimnazjaliści z gminy Rędziny, a trzecie drużyna z Wancerzowa.

więcej

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE / 2013-06-12

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

W związku z informacjami podawanymi przez Centrum Zarządzania Kryzysowego w Częstochowie informujemy, że dziś 12 czerwca około godziny 9.00 – 10.00 spodziewana jest fala powodziowa na Warcie w gminie Mstów. Sytuacja związana jest z przepełnieniem zbiornika retencyjnego w Poraju i niekontrolowanym zrzutem wody. W gminie Mstów w pełnej gotowości są wszystkie jednostki OSP. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej uwagi i o sygnały o grążących podtopieniach. Gmina dysponuje workami i piaskiem, strażacy pomogą zabezpieczać zagrożone miejsca i posesje. Obecnie nieprzejezdne są mosty na Warcie w Jaskrowie i Kłobukowicach.

OSIEM PROJEKTÓW Z TERENU GMINY MSTÓW OTRZYMA DOFINANSOWANIE PPJ / 2013-06-03

logo_ue_01.jpg

Osiem projektów z terenu gminy Mstów otrzyma dofinansowanie. Wnioski złożone w ramach działań Małe Projekty, Małe Projekty – dodatkowe zadania, Odnowa i Rozwój Wsi – dodatkowe zadania otrzymały pozytywną ocenę Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury”.

więcej

PIŁKARZE GIMNAZJUM W MSTOWIE CZOŁOWĄ DRUŻYNĄ ŚLĄSKA / 2013-06-03

PIŁKARZE GIMNAZJUM W MSTOWIE CZOŁOWĄ DRUŻYNĄ ŚLĄSKA

Pięknym sukcesem piłkarskiej reprezentacji Gimnazjum w Mstowie zakończył się Finał Wojewódzki turnieju Coca-Cola Cup. W rozegranym 1 czerwca 2013 finale w Chorzowie nasza drużyna zajęła doskonałe piąte miejsce, po raz kolejny udowadniając przynależność do czołówki województwa śląskiego.

więcej

BUDOWA DROGI MAŁUSY MAŁE – MAŁUSY WIELKIE / 2013-05-31

BUDOWA DROGI MAŁUSY MAŁE – MAŁUSY WIELKIE

W połowie czerwca rozpocznie się budowa drogi Małusy Małe - Małusy Wielkie. Urząd Gminy rozstrzygnął przetarg i podpisał umowę z wykonawcą.

więcej

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO - DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO / 2013-05-31

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO - DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

W hali sportowej przy Zespole Szkół w Mstowie w sobotę 25 maja rozegrano Turniej Tenisa Stołowego Samorządowców i Strażaków Powiatu Częstochowskiego pod patronatem Gminy Mstów i Związku Gmin Jurajskich. Turniej zorganizowano z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. W turnieju udział wzięły reprezentacje gmin: Mstów, Lelów, Kłomnice, Konopiska i Janów.

więcej

PIŁKARZE W FINALE WOJEWÓDZKIM / 2013-05-28

Piłkarska reprezentacja Gimnazjum w Mstowie awansowała do finału wojewódzkiego ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej Coca-Cola Cup. W decydującym o awansie meczu Gimnazjum Mstów pokonało Gimnazjum nr 5 z Myszkowa 7-1. W ten sposób spełniły się marzenia – nasza drużyna znalazła się wśród 16 najlepszych w województwie śląskim. Finał zostanie rozegrany 1 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

więcej

Inwestycje w Jaskrowie / 2013-05-21

Inwestycje w Jaskrowie

W szkole w Jaskrowie budowany jest łącznik. Już zakończono budowę fundamentów. Obiekt połączy budynek szkoły z salą gimnastyczną.

więcej

Zakończone prace w Szkole w Brzyszowie / 2013-05-21

Zakończone prace w Szkole w Brzyszowie

W Brzyszowie zmodernizowano system odprowadzenia wody deszczowej z dachu budynku szkoły podstawowej. Woda z rynien i rur spustowych jest odprowadzana tak, by nie dostawała się do piwnic i kotłowni.

więcej

Remonty cząstkowe dróg / 2013-05-15

Remonty cząstkowe dróg

Trwa remont cząstkowy dróg gminnych z nawierzchnią asfaltową. Naprawą nawierzchni dróg w gminie Mstów podobnie jak w ubiegłych latach zajmuje się profesjonalna firma. To gwarantuje lepszą jakość wykonanych prac. Remont cząstkowy nawierzchni potrwa do końca maja.

więcej

Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w Kłobukowicach i w Kucharach / 2013-05-07

Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w Kłobukowicach i w Kucharach

w Kłobukowicach i w Kucharach rozbudowywana jest kanalizacja sanitarna. W Kłobukowicach - na odcinku od Wancerzowa do Kuchar, a w Kucharach na ulicach Głównej i Mstowskiej do wysokości ulicy Krótkiej.

więcej

Inwestycja w Zawadzie / 2013-05-07

Inwestycja w  Zawadzie

W Zawadzie przy ul. Głównej utwardzane jest pobocze. Po zachodniej stronie ulicy pobocze na długości 1 km i szerokości 1m będzie miało nawierzchnię z kostki betonowej. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo ruchu na drodze.

więcej

Modernizacja targowiska w Cegielni / 2013-04-29

Modernizacja targowiska w Cegielni

Rozpoczęła się modernizacja targowiska w Cegielni. Prace mają potrwać do końca lipca. Na targowisku wybudowany będzie chodnik, częściowe zadaszenie stoisk i miejsca parkingowe.

więcej

Termomodernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury / 2013-04-24

2013_04_gok.jpg

Gmina Mstów przygotowuje się do termomodernizacji budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Jest to możliwe dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

więcej
Zobacz również: Archiwum