Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

Spotkanie „Polska jest jedna” / 2018-04-17

W Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie odbyło się spotkanie „Polska jest jedna”. Gościem, oprócz Parlamentarzystów Okręgu Częstochowskiego, był również Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba.


Tematem wiodącym niedzielnego spotkania (15 kwietnia 2018r.) były w szczególności założenia programu prospołecznego, ogłoszonego dzień wcześniej w Warszawie przez Premiera Mateusza Morawieckiego.

- Chcemy z Państwem rozmawiać o tym, co trzeba jeszcze zmieniać i poprawić. Chcemy pokazać, że nadal można działać na rzecz poprawy życia Polaków, i robić to skutecznie, tak jak do tej pory – zainaugurował europoseł Tomasz Poręba.
 

b3

 

W spotkaniu, przygotowanym przez Poseł na Sejm RP Lidię Burzyńską uczestniczyli także m.in. :

- Senator RP Ryszard Majer,

- Poseł na Sejm RP Szymon Giżyński,

- Poseł na Sejm RP Konrad Głębocki.

Gminę Mstów reprezentował jej gospodarz, Wójt Tomasz Gęsiarz.
 

b5a

 

Parlamentarzyści przedstawili swoje dotychczasowe działania i wysiłki rządzących na rzecz budowania silnego kraju, silnej Polski. Wystąpienia zakończyły się gromkimi brawami (sala widowiskowa GOKu była wypełniona po brzegi), ale również zapoczątkowały dyskusję z licznie zebranymi mieszkańcami, wśród których byli m.in. przedstawiciele samorządów, wójtowie, radni miejscy i gminni.

Zakres pytań był szeroki: poruszano kwestie związane ze stosunkami międzynarodowymi, problematykę funduszy Unii Europejskiej, sprawy ważne dla lokalnych społeczności (jak infrastruktura drogowa, świadczenia emerytalno-rentowe, kwestie związane ze wzrastającym odsetkiem osób starszych).
 

b9

 

- „Ponad dwu godzinne spotkanie utwierdziło nas wszystkich w przekonaniu, jak ważny jest bezpośredni kontakt z Państwem. To dzięki Państwu mamy świadomość tego w jakim kierunku powinniśmy dążyć, aby umacniać i rozwijać naszą Ojczyznę” – podsumowała Poseł Lidia Burzyńska.

 

Więcej: http://www.lidiaburzynska.pl, Gazeta Częstochowska

Wstecz