Niedziela, 01 sierpień 2021, imieniny: Nadii, Justyna, Juliana
A- A+

Aktualności

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT / 2013-12-08

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT

W Zespole Szkół w Mstowie 29 listopada odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt kl. IV – VI w ramach Małej Olimpiady Sportowej Gminy Mstów.

więcej

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 78 / 2013-12-05

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 78

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH / 2013-12-04

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

DROGA TRANSPORTU ROLNEGO KRASICE-JAŹWINY / 2013-12-03

DROGA TRANSPORTU ROLNEGO KRASICE-JAŹWINY

Wybudowano drogę transportu rolnego Krasice – Jaźwiny. Gmina Mstów otrzymała 560 tys zł dofinansowania na budowę tej drogi. Wniosek gminy Mstów został bardzo dobrze oceniony. Na 35 zgłoszeń droga Krasice – Jaźwiny uplasowała się na ósmym miejscu listy wniosków objętych dofinansowaniem ze środków budżetowych województwa śląskiego na budowę i modernizację dróg dojazdowych do pól. Droga na odcinku o długości 2,8 km długości i szerokości 4 m ma nawierzchnię asfaltową. Pobocza utwardzono tłuczniem. Koszt budowy to 888 tys zł.

więcej

BUDOWA PRZEDSZKOLA W WANCERZOWIE / 2013-11-27

BUDOWA PRZEDSZKOLA W WANCERZOWIE

W Wancerzowie trwają prace przy budowie przedszkola. Firma kończy już prace zewnętrzne przy stropie i pokryciu dachu oraz ocieplaniu ścian. Pozwoli to na wykonywanie dalszych prac wewnątrz budynku w czasie zimy. Budowa przedszkola zakończy się w przyszłym roku.

więcej

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 77 / 2013-11-27

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 77

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 76 / 2013-11-24

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 76

SPRAWOZDANIE Z OLIMPIADY / 2013-11-23

SPRAWOZDANIE Z OLIMPIADY

W dniu 15.11.2013r. w Zespole Szkół w Mstowie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców kl. IV – VI w ramach Małej Olimpiady Sportowej Gminy Mstów pod patronatem Wójta Gminy Adama Jakubczaka.

więcej

KANALIZACJA SANITARNA W KŁOBUKOWICACH I W KUCHARACH / 2013-11-17

KANALIZACJA SANITARNA W KŁOBUKOWICACH I W KUCHARACH

Nowe odcinki kanalizacji sanitarnej wybudowano w Kłobukowicach i w Kucharach. W Kłobukowicach kanalizację sanitarną wybudowano na odcinku od Wancerzowa do Kuchar, a w Kucharach na ulicach Głównej i Mstowskiej do wysokości ulicy Krótkiej.

więcej

STARTUJE MAŁA OLIMPIADA GMINY MSTÓW / 2013-11-08

STARTUJE MAŁA OLIMPIADA GMINY MSTÓW

W piątek 15 listopada startuje Mała Olimpiada Gminy Mstów. Dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Mstów wezmą udział w turnieju piłki nożnej chłopców, który zostanie rozegrany w hali sportowej Zespołu Szkół w Mstowie.

więcej

PROJEKTY BUDOWY DRÓG / 2013-11-08

PROJEKTY BUDOWY DRÓG

Jeszcze w tym roku przygotowane będą projekty budowy dróg w gminie Mstów. Urząd Gminy podpisał umowy z wykonawcami. Powstanie projekt budowy połączenia ulicy Starowiejskiej z Jurajską i Jurajskiej z Częstochowską w Jaskrowie.

więcej

DROGA GMINNA W ZAWADZIE / 2013-11-08

DROGA GMINNA W ZAWADZIE

Przebudowa drogi gminnej łączącej ul. Sadową z ul. Górną w Zawadzie dobiega końca.  Droga na odcinku o długości blisko 1 kilometra ma już  nawierzchnię asfaltową.

więcej

WYREMONTOWANA DROGA POWIATOWA CEGIELNIA-KUCHARY / 2013-11-01

WYREMONTOWANA DROGA POWIATOWA CEGIELNIA-KUCHARY

Droga powiatowa od Cegielni od ul. Targowej aż do gminy Kłomnice do miejscowości Rzerzęczyce, została wyremontowana. Droga ma nową nawierzchnię asfaltową, utwardzone pobocza, a na wielu odcinkach rowy odwadniające. Zmodernizowana droga jest teraz wygodnym połączeniem gminy Mstów z gminą Kłomnice.

więcej

BUDOWA CHODNIKA W MOKRZESZY / 2013-11-01

BUDOWA CHODNIKA W MOKRZESZY

W Mokrzeszy rozpoczyna się budowa chodnika przy ul. Kościelnej. Urząd Gminy rozstrzygnął przetarg i podpisał umowę z wykonawcą. Chodnik z kostki betonowej  wybudowany będzie na odcinku 650 m. Inwestycja realizowana jest wspólnie z powiatem częstochowskim. Prace zakończą się w grudniu.

OSP MSTÓW MA NOWY SAMOCHÓD POŻARNICZY / 2013-10-22

OSP MSTÓW MA NOWY SAMOCHÓD POŻARNICZY

Strażacy z OSP Mstów odebrali już nowy samochód pożarniczy. Jest to Mercedes Atego typu GBA 2,7/16.  Cieszymy się, że mamy fabrycznie nowy samochód pożarniczy  bardzo dobrze wyposażony i przygotowany do akcji ratowniczych. Teraz  OSP Mstów jest  najlepiej wyposażoną jednostką strażacką w gminie  -  podkreśla Eugeniusz Cierpiałowski Komendant Gminny i prezes OSP Mstów. 

więcej
Zobacz również: Archiwum