Poniedziałek, 25 październik 2021, imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego
A- A+

Mstowska Noc Świętojańska 2018 / 2018-06-25

Magia Nocy Świętojańskiej jest tak tajemnicza jak aura, która co roku o tej porze jest wielką niewiadomą. Warunki pogodowe były jednak mniej zaskakujące niż przebieg sobotnich wydarzeń. Tegoroczne obchody Nocy Świętojańskiej w Mstowie przypadły na 23 czerwca.

 

Tereny rekreacyjne na mstowskich błoniach, nad rzeką „Wartą”, zapełniały się powoli - ale z każdą godziną ludzi przybywało i śmiało można stwierdzić, że podczas trwania imprezy przez obiekt przewinęło się kilka tysięcy osób. Najpierw jednak, od rana pojawili się: Organizatorzy, pracownicy odpowiedzialni za scenę, nagłośnienie, catering i atrakcje plenerowe. Zaraz po nich przybyli pierwsi artyści, by zrobić próbę i przygotować się do występów.

 

Na mstowskiej imprezie pokazała się plejada gwiazd polskiej sceny muzycznej m.in.: Darek Kordek, K.A.S.A. Krzysztof Kasowski, zespół disco polo "CLARIS" oraz Michał Szpak.

DSC_0143

 

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na scenie zaprezentowali się też m.in.:

- zdolni lokalni pasjonaci muzyki,

- wspaniała młodzież mstowska, wśród której już dojrzewają gwiazdy estrady ;

- Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Mstowianki”, pięknie się prezentujące i śpiewające tradycyjną muzykę ;

- aktywne i wysportowane Zumbowiczki z Kasią Krywult na czele.
 

DSC_0067aJedną z gwiazd wieczoru był dżentelmen sceny muzycznej, a przede wszystkim teatralnej – Dariusz Kordek. Ten artysta najbardziej znany jest z ekranu telewizyjnego, gdyż na swoim koncie ma kilkanaście ról serialowych, filmowych i teatralnych. Jest nadal aktywny zawodowo: śpiewa, tańczy i  bierze udział w wielu wydarzeniach kulturalnych.

Na scenie w Mstowie wystąpił we wspaniałym fraku i przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego. Wyśpiewał kilka klasycznych i znanych już wszystkim przebojów sprzed lat.

DSC_0177Perełką wieczoru (już po raz drugi na Mstowskiej Nocy Świętojańskiej) były pokaz mody, prezentowany przez modelki w wiankach na głowie, plecionych przez Panie z KGW „Mstowianki”. Piękne panie z Agencji VISIONmodels zauroczyły zarówno wdziękiem, jak i finezją kreacji. 

DSC_0340Z przyczyn niezależnych od Organizatora gwiazdą wieczoru nie była DODA, lecz Młody Książę polskiej sceny muzycznej – Michał Szpak. Wokalista o nietypowej barwie głosu, talencie i nietuzinkowej osobowości. Zdobywca drugiego miejsca w programie "Talent show TVN X-Factor" oraz trener w ósmej edycji programu "The Voice of Poland".

Na mstowskiej scenie Michał wyśpiewał kilka utworów znanych już z radia czy kanałów YouTube. m.in. piosenkę pt. "Colors of Your Life", którą prezentował również na Festiwalu Eurowizji (w sobotę zaśpiewał ją razem z mstowską publicznością).
 

 DSC_0526


Mstowską Noc Świętojańską w klimacie dyskotekowym zakończył znany i lubiany DJ Maciek. Wcześniej nie zabrakło również tradycyjnego rozpalenia ogniska oraz pokazu sztucznych ogni.

Wydarzenia tego formatu nie dzieją się same. Stoi za tym sztab ludzi, odpowiedzialnych za każdy szczegół. Podziękowania należą się:

 

Organizatorom:

- Władzom Gminy Mstów z Wójtem Gminy Tomaszem Gęsiarzem na czele ;

- Pracownikom GMINNEGO OŚRODKA KULTURY w Mstowie.

 

Współrealizatorom:

Firmie „ModusSound”

Pizzerii "Cicha Woda"

"Karczma pod Stodołami" Beata Bochenkiewicz 

 

Sponsorom m.in.:

„Demar” Marek Dewódzki

„Intersum” Agencja Reklamowa Michał Maciaszczyk

„Moto-Car” Dąbrowscy

„JanMar” Marcin Kempa

Piekarnia Janusz Knysak

 

Dziękujemy również strażakom ochotnikom z jednostek gminy Mstów za zabezpieczenie imprezy i pomoc przy organizacji.

 

Do zobaczenia za rok!

Info: Krzysztof Drynda, Dyrektor GOK w Mstowie

Wstecz