Sobota, 23 październik 2021, imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
A- A+

TVP3 Katowice z wizytą w gminie Mstów / 2018-06-22

W ostatnich dniach Telewizja Polska TVP3 w Katowicach nakręciła dwa programy, mówiące o gminie Mstów.

TVP3-Katowice


1. Nowy odcinek Kroniki Jurajskiej, dotyczył będzie nowej ścieżki pieszo – rowerowej w rejonie Przeprośnej Górki w Siedlcu, łączącej nas z Częstochową. To długo oczekiwana inwestycja turystyczna, ułatwiająca m.in. bezpieczny dojazd rowerem do Mstowa, wykonana w porozumieniu z miastem Częstochowa. Miasto swój krótszy odcinek od strony ul. Mstowskiej, wykonało już wcześniej. Gmina Mstów rozpoczęła prace w ub. roku, a obecnie są one kończone.

 

DSC_0930

Kronika Jurajska emitowana będzie w TVP3 Katowice 29 czerwca, piątek, o godzinie 18 (powtórka o 19.30).

 

 

2. Drugi program będzie dotyczył ochrony środowiska i wspólnych działań straży pożarnych z Jaskrowa i Mstowa, kajakarzy oraz pracowników gminy Mstów, dotyczących sprzątania rzeki Warty.
DSC_1017
 

Uprzątanie powalonych drzew i śmieci płynących od strony Częstochowy, a zatrzymujących się w miejscach takich zatorów, to problem, z którym nie do końca radzą sobie nominalni zarządcy rzeki Warty – wcześniej RZGW w Poznaniu, teraz Wody Polskie.

Stąd by piękny odcinek Warty, przepływający przez gminę, utrzymać w czystości potrzebne są społeczne działania osób i instytucji z terenu gminy. I tą współpracą zainteresowała się TVP3 w Katowicach.

Wstecz