Piątek, 23 lipiec 2021, imieniny: Stwosza, Bogny, Brygidy
A- A+

Aktualności

PRZEBUDOWA MSTOWSKICH ULIC: SŁOWACKIEGO I SIENKIEWICZA / 2015-02-27

PRZEBUDOWA MSTOWSKICH ULIC: SŁOWACKIEGO I SIENKIEWICZA

W Mstowie przebudowane będą ulice: Słowackiego i Sienkiewicza. Urząd Gminy rozstrzygnął przetarg i podpisał umowę z wykonawcą. Ulice zyskają nawierzchnię asfaltową, wybudowane będzie także odwodnienie.

więcej

LODOWISKO RUSZA W SOBOTĘ! / 2015-02-06

LODOWISKO RUSZA W SOBOTĘ!

Od soboty czynne będzie gminne lodowisko na mstowskim rynku. Lodowisko o wymiarach 10m*20 m będzie oświetlone.

więcej

ZAKOŃCZENIE INWESTYCJI NA DROGACH POWIATOWYCH / 2014-12-31

ZAKOŃCZENIE INWESTYCJI NA DROGACH POWIATOWYCH

Zakończyła się  modernizacja nawierzchni ulicy Kościelnej w Mokrzeszy.  Drogowcy położyli dwie warstwy nowego asfaltu. W ubiegłym roku wzdłuż ulicy Kościelnej wybudowano chodnik na odcinku 650 m, teraz Powiatowy Zarząd Dróg z własnych funduszy położył nową nawierzchnię. Dodatkowo wzmocniono ażurowymi płytami betonowymi skarpę przy szkole.
W Siedlcu wybudowano odwodnienie w ciągu ul.  Św. Ojca Pio oraz zmodernizowano nawierzchnię drogi. Inwestycja poprawia bezpieczeństwo kierujących na drodze powiatowej prowadzącej w kierunku Częstochowy.

więcej

MSTOWSKI KLASZTOR PODŚWIETLANY NOCĄ / 2014-12-18

MSTOWSKI KLASZTOR PODŚWIETLANY NOCĄ

Najcenniejszy zabytek gminy Mstów jest podświetlony nocą. Podświetlone są mury, część baszt, dzwonnica oraz osobnym reflektorem kopuły wież kościelnych. Zewnętrzne oświetlenie mstowskiego klasztoru zostało włączone w niedzielę 14 listopada po mszy świętej w intencji Wójta i Radnych nowej kadencji.

więcej

MOST JAK NOWY / 2014-12-17

MOST JAK NOWY

Gmina Mstów  zmieniła kolorystykę mostu nad rzeką Wartą w ciągu ulicy Kościelnej we Mstowie. Teraz most, który prowadzi do centrum na rynek jest wizytówką Mstowa. Projekt przygotował Paweł Korzewski z  Pracowni Architektury „Forma”.

więcej

JUŻ 6 JEDNOSTEK OSP NA TERENIE GMINY MSTÓW MA SYSTEM SELEKTYWNEGO WYWOŁYWANIA / 2014-12-12

JUŻ 6 JEDNOSTEK OSP NA TERENIE GMINY MSTÓW MA SYSTEM SELEKTYWNEGO WYWOŁYWANIA

W jednostkach OSP: Kuchary i Krasice zainstalowano system selektywnego wywoływania. Oznacza to, że po zgłoszeniu wypadku lub pożaru  syreny alarmowe będą automatycznie włączane przez Powiatowe Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej.

więcej

WYJĄTKOWE MIKOŁAJKI W ZESPOLE SZKÓŁ W MSTOWIE / 2014-12-10

Uśmiech, zabawa i  pełne zaangażowanie mikołajkowe w Zespole Szkół w Mstowie… Tradycją staje się wyjątkowy prezent od Rodziców i Grona Pedagogicznego dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Ty razem rozśpiewana i roześmiana kompilacja bajek o Czerwonym Kapturku i Kopciuszku.

więcej

ILUMINACJA MSTOWSKIEGO KLASZTORU / 2014-12-09

ILUMINACJA MSTOWSKIEGO KLASZTORU

Najcenniejszy zabytek gminy Mstów będzie podświetlony. Mstowski klasztor malowniczo położony na wzgórzu będzie doskonale widoczny także nocą. Instalowanie podświetlenia już się zakończyło, odbyły się również próby i efekt jest imponujący.

więcej

GOK MA NOWY DACH / 2014-11-26

GOK MA NOWY DACH

Na budynku Gminnego Ośrodka Kultury wymieniono pokrycie dachowe na powierzchni ponad 630 m². Dotychczasowe z blachy trapezowej zostało usunięte i zastąpiła je blacha dachówkowa. Kominy są ocieplone i otynkowane, odtworzona jest instalacja odgromowa. Nowy dach Gminnego Ośrodka Kultury uzupełnia zewnętrzną odmianę budynku, który w ubiegłym roku został ocieplony, wymieniono okna i drzwi, a elewacja zyskała ładną kolorystykę. Budynek jest teraz ozdobą mstowskiego rynku.

więcej

MAPA INWESTYCJI W LATACH 2010 - 2014 / 2014-11-12

Przedstawiamy Państwu mapę inwestycji w gminie Mstów. Bardzo czytelną prezentację inwestycji realizowanych w latach 2011 – 2014. To inwestycje zakończone, kontynuowane i planowane do realizacji w następnych latach.

więcej

ZAKOŃCZONA MODERNIZACJA DRÓG W JASKROWIE I WANCERZOWIE / 2014-11-08

ZAKOŃCZONA MODERNIZACJA DRÓG W JASKROWIE I WANCERZOWIE

W Jaskrowie wybudowano drogę na odcinku ponad 440 m od ul. Starowiejskiej do asfaltowej drogi śródpolnej. W Wancerzowie na ul. Jabłoniowej położono nakładkę asfaltową.

 

więcej

PROGI ZWALNIAJĄCE / 2014-11-04

PROGI ZWALNIAJĄCE

Na drogach gminnych w Kobyłczycach i Latosówce zamontowano progi zwalniające. To pierwsze progi zwalniające w gminie Mstów.

więcej

UROCZYSTE OTWARCIE KOMPLEKSU SPORTOWEGO W MSTOWIE / 2014-10-23

UROCZYSTE OTWARCIE KOMPLEKSU SPORTOWEGO W MSTOWIE

W Mstowie przy Zespole Szkół otwarto kompleks sportowy. Pierwszą, profesjonalną infrastrukturę do prowadzenia zajęć z lekkiej atletyki: bieżnię lekkoatletyczną, skocznię do soku w dal, rzutnię do pchnięcia kulą oraz boisko do piłki nożnej.

więcej

DROGA TRANSPORTU ROLNEGO LATOSÓWKA – CEGIELNIA / 2014-10-20

DROGA TRANSPORTU ROLNEGO LATOSÓWKA – CEGIELNIA

Zakończyła się budowa drogi transportu rolnego Latosówka – Cegielnia.  Droga na odcinku o długości 1640 m  i szerokości 4 metrów ma nawierzchnię asfaltową.

więcej

OTWARCIE BOISKA I BIEŻNI W MSTOWIE / 2014-10-17

20 października o godz. 9.45 otwierana będzie bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do soku w dal oraz boiska do piłki nożnej przy Zespole Szkół w Mstowie.

więcej
Zobacz również: Archiwum