Poniedziałek, 06 grudzień 2021, imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
A- A+

Aktualności

PIŁKARZE GIMNAZJUM W MSTOWIE CZOŁOWĄ DRUŻYNĄ ŚLĄSKA / 2013-06-03

PIŁKARZE GIMNAZJUM W MSTOWIE CZOŁOWĄ DRUŻYNĄ ŚLĄSKA

Pięknym sukcesem piłkarskiej reprezentacji Gimnazjum w Mstowie zakończył się Finał Wojewódzki turnieju Coca-Cola Cup. W rozegranym 1 czerwca 2013 finale w Chorzowie nasza drużyna zajęła doskonałe piąte miejsce, po raz kolejny udowadniając przynależność do czołówki województwa śląskiego.

więcej

BUDOWA DROGI MAŁUSY MAŁE – MAŁUSY WIELKIE / 2013-05-31

BUDOWA DROGI MAŁUSY MAŁE – MAŁUSY WIELKIE

W połowie czerwca rozpocznie się budowa drogi Małusy Małe - Małusy Wielkie. Urząd Gminy rozstrzygnął przetarg i podpisał umowę z wykonawcą.

więcej

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO - DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO / 2013-05-31

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO - DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

W hali sportowej przy Zespole Szkół w Mstowie w sobotę 25 maja rozegrano Turniej Tenisa Stołowego Samorządowców i Strażaków Powiatu Częstochowskiego pod patronatem Gminy Mstów i Związku Gmin Jurajskich. Turniej zorganizowano z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. W turnieju udział wzięły reprezentacje gmin: Mstów, Lelów, Kłomnice, Konopiska i Janów.

więcej

PIŁKARZE W FINALE WOJEWÓDZKIM / 2013-05-28

Piłkarska reprezentacja Gimnazjum w Mstowie awansowała do finału wojewódzkiego ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej Coca-Cola Cup. W decydującym o awansie meczu Gimnazjum Mstów pokonało Gimnazjum nr 5 z Myszkowa 7-1. W ten sposób spełniły się marzenia – nasza drużyna znalazła się wśród 16 najlepszych w województwie śląskim. Finał zostanie rozegrany 1 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

więcej

Inwestycje w Jaskrowie / 2013-05-21

Inwestycje w Jaskrowie

W szkole w Jaskrowie budowany jest łącznik. Już zakończono budowę fundamentów. Obiekt połączy budynek szkoły z salą gimnastyczną.

więcej

Zakończone prace w Szkole w Brzyszowie / 2013-05-21

Zakończone prace w Szkole w Brzyszowie

W Brzyszowie zmodernizowano system odprowadzenia wody deszczowej z dachu budynku szkoły podstawowej. Woda z rynien i rur spustowych jest odprowadzana tak, by nie dostawała się do piwnic i kotłowni.

więcej

Remonty cząstkowe dróg / 2013-05-15

Remonty cząstkowe dróg

Trwa remont cząstkowy dróg gminnych z nawierzchnią asfaltową. Naprawą nawierzchni dróg w gminie Mstów podobnie jak w ubiegłych latach zajmuje się profesjonalna firma. To gwarantuje lepszą jakość wykonanych prac. Remont cząstkowy nawierzchni potrwa do końca maja.

więcej

Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w Kłobukowicach i w Kucharach / 2013-05-07

Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w Kłobukowicach i w Kucharach

w Kłobukowicach i w Kucharach rozbudowywana jest kanalizacja sanitarna. W Kłobukowicach - na odcinku od Wancerzowa do Kuchar, a w Kucharach na ulicach Głównej i Mstowskiej do wysokości ulicy Krótkiej.

więcej

Inwestycja w Zawadzie / 2013-05-07

Inwestycja w  Zawadzie

W Zawadzie przy ul. Głównej utwardzane jest pobocze. Po zachodniej stronie ulicy pobocze na długości 1 km i szerokości 1m będzie miało nawierzchnię z kostki betonowej. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo ruchu na drodze.

więcej

Modernizacja targowiska w Cegielni / 2013-04-29

Modernizacja targowiska w Cegielni

Rozpoczęła się modernizacja targowiska w Cegielni. Prace mają potrwać do końca lipca. Na targowisku wybudowany będzie chodnik, częściowe zadaszenie stoisk i miejsca parkingowe.

więcej

Termomodernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury / 2013-04-24

2013_04_gok.jpg

Gmina Mstów przygotowuje się do termomodernizacji budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Jest to możliwe dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

więcej

Oświetlenie w Wancerzowie / 2013-04-19

Oświetlenie w Wancerzowie

W Wancerzowie instalowane są lampy oświetleniowe. Nowe oświetlenie powstaje przy ul. 16 Stycznia w kierunku Kłobukowic. Inwestycja realizowana jest z funduszu sołeckiego.

więcej

Chodnik Wancerzów – Cegielnia II etap / 2013-04-17

Chodnik Wancerzów – Cegielnia II etap

Rozpoczęła się budowa chodnika w Wancerzowie. Chodnik o długości ponad 470 m budowany jest na odcinku od muru klasztornego do ul. Targowej.

więcej

Remonty cząstkowe dróg / 2013-04-17

Remonty cząstkowe dróg

Naprawą nawierzchni dróg w gminie Mstów podobnie jak w ubiegłych latach zajmie się profesjonalna firma. Urząd Gminy ogłosił przetarg na remont cząstkowy dróg gminnych z nawierzchnią asfaltową.

więcej

Przebudowa drogi gminnej w Małusach Małych / 2013-04-12

Przebudowa drogi gminnej w Małusach Małych, Numer ogłoszenia: 144774 - 2013; data zamieszczenia: 12.04.2013, ZP-IX/2013 OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane.

więcej
Zobacz również: Archiwum