Niedziela, 26 wrzesień 2021, imieniny: Wawrzynca, Kosmy, Damiana
A- A+

Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej w Mstowie / 2018-06-14

Dnia  10 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej w Mstowie odbył się "Festyn Rodzinny" przygotowany przez Dyrekcję, Nauczycieli i Uczniów Szkoły oraz  Radę Rodziców, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mstowie.

Miło  nam było gościć w naszej szkole licznie przybyłych  mieszkańców Mstowa i okolicznych miejscowości. Czerwcowa ciepła pogoda  zachęcała do spotkań i spędzenia czasu  na świeżym powietrzu.

DSC_0551

 

Pośród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów imprezy uwagę gości przyciągała scena - na której dzieci, młodzież i dorośli prezentowali swoje artystyczne talenty. Usłyszeć można było wiele przepięknych wykonań piosenek w języku polskim, angielskim i niemieckim, a wśród nich utwory fortepianowe.

Zachwycały widzów tańce w wykonaniu najmłodszych dzieci, jak i  dziewcząt ze starszych klas. Uczniowie klas czwartych prezentowali projekty z języka angielskiego przygotowane w ramach europejskiego projektu „e-Twinning“. Zuchy i harcerze  śpiewali harcerskie piosenki i zapraszali do swojego obozowiska.

 

DSC_0545

 

Podczas festynu odbywały się rozgrywki sportowe, zabawy integracyjne oraz pokaz zaprezentowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Mstowa. Dzieci miały okazję do zabawy na kolorowych, dmuchanych zamkach.

Na stoisku rękodzieła artystycznego można było zrobić coś ładnego i oryginalnego. Izba Regionalna zapraszała zwiedzających do oglądania ciekawych eksponatów z przeszłości. Przybyli goście mogli również podziwiać wystawę prac i osiągnięć naszych uczniów oraz zajrzeć do szkolnych kronik.

Przygotowane przez rodziców stoiska z pysznymi ciastami, goframi, hamburgerami, frytkami i smakołykami z grilla przyciągały swoim wyglądem i aromatem.
 

DSC_0530

 

Niewątpliwą atrakcją artystyczną wieczoru był spektakl przygotowany przez rodziców i nauczycieli, zatytułowany "Hity bajkowego dzieciństwa". Starsi z sentymentem, a młodsi z zaciekawieniem oglądali przywołane postacie z bajek z dawnych lat. Dla wszystkich była to świetna rozrywka i spora dawka dobrego humoru.

gDSC_0800

 

Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tej imprezy. Szczególne podziękowania w imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów składamy Radzie Rodziców, wszystkim sponsorom i rodzicom zaangażowanym w organizację festynu.

 

Info: SP Mstów

Wstecz