Poniedziałek, 27 czerwiec 2022, imieniny: Maryli, Wladyslawa, Cyryla
A- A+

Aktualności 2012

WYNIKI OTWARTEGO KONKURSU OFERT NA REALIZACJĘ ZADAŃ PUBLICZNYCH GMINY MSTÓW W 2012 ROKU / 2012-03-23

w zakresie upowszechniania zajęć sportowych i rozwój bazy sportowej. Na realizację ofert wyłonionych w konkursie Gmina Mstów przeznaczyła kwotę 376.000 zł.

więcej

INFORMACJA / 2012-03-22

W Urzędzie Gminy w Mstowie, w sali nr 40, odbędą się posiedzenia n/w Komisji Rady Gminy:
- Komisji Rolnictwa, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju Gospodarczego - w dniu 26.03.2012 r. o godz. 900,
- Komisji Budżetu, Oświaty, Zdrowia i Promocji Gminy - w dniu 28.03.2012 r. o godz. 900.

KONCERT / 2012-03-20

KONCERT

8 marca z okazji Dnia Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie odbył się Koncert Piosenki Poetyckiej. Wystąpili: zespół wokalny GOK-u oraz trio akustyczne w składzie:  Kazimierz Nocuń – gitara,  Paulina Makles – śpiew,  Marlena Skoczylas – puzon. Dodatkową atrakcją był wernisaż prac plastycznych  “Zima moich marzeń”. Na konkurs zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Mstów i Gazety Częstochowskiej nadesłano ponad sto prac plastycznych. Prace oceniło jury w składzie dr hab. Krystyna Szwajkowska, mgr Monika Machnik, mgr Krzysztof Drynda. Adam Jakubczak wójt gminy Mstów wraz z instruktorką plastyki wręczyli nagrodzonym i wyróżnionym nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

więcej

SZKOLENIA STRAŻAKÓW / 2012-03-18

Ponad 40 strażaków z jednostek OSP na terenie gminy Mstów bierze udział w szkoleniu podstawowym dla strażaków ratowników OSP. Do druhów z gminy Mstów dołączyli strażacy z jednostek OSP z sąsiednich gmin. W sumie w kursie uczestniczy ponad 60 strażaków. Zajęcia rozpoczęły się w lutym, a zakończą na początku kwietnia.

więcej

KUP ATRAKCYJNĄ DZIAŁKĘ WE MSTOWIE / 2012-03-15

26 kwietnia w Urzędzie Gminy odbędzie się drugi ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż czterech kolejnych działek za dawną Lecznicą Weterynaryjną we Mstowie.

Przeznaczone do sprzedaży działki są nieuzbrojone, ale leżą w strefie zurbanizowanej Mstowa, w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej i posiadają dostęp do drogi publicznej powiatowej S1037 (ulica Częstochowska) poprzez drogę dojazdową, ogólnodostępną (nowa ulica Marii Skłodowskiej - Curie w Mstowie, za dawną Lecznicą Weterynaryjną). Nowa ulica stanowi własność Gminy Mstów, istnieje możliwość podłączenia przez nią sieci energetycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej z ulicy Częstochowskiej.

Więcej szczegółów dotyczących sprzedaży działek znajduje się w zakładce BIP.

WIELKANOCNE WARSZTATY W JASKROWIE / 2012-03-14

WIELKANOCNE WARSZTATY W JASKROWIE

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaskrowie odbyły się "karczochowe"warsztaty, które zaowocowały wieloma udanymi wyrobami. Na warsztaty przybyły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Jaskrowa. Przy "kreatywnym" stole powstawały ozdoby wielkanocne, a wokół pani Doroty Rozpondek skupili się "artyści" tworzący pisanki z kolorowych wstążeczek, cekinów i piór.

więcej

KUCHARY W LICZBACH / 2012-03-14

KUCHARY W LICZBACH

Bieżące utrzymanie szkoły oraz jednostki OSP to najistotniejsze wydatki dotyczące Kuchar w minionym roku. W ramach funduszu sołeckiego wykonano chodnik i parking przy szkole. Wpływy mieszkańców Kuchar z tytułu podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości wyniosły za 2011 rok – 52.753,-  zł. Podatków nie zapłaciło 19 osób i zaległości podatkowe na koniec 2011 roku wyniosły – 2.932,- zł.

więcej

GMINA ZAOSZCZĘDZI NA OPŁATACH ZA ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ OKOŁO 100 TYS. ZŁ. W CIĄGU ROKU / 2012-03-09

GMINA ZAOSZCZĘDZI NA OPŁATACH ZA ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ OKOŁO 100 TYS. ZŁ. W CIĄGU ROKU

Urząd Gminy w Mstowie wyłonił w drodze przetargu nowego dostawcę energii  elektrycznej zużywanej przez gminę. Pierwszy przetarg przeprowadzony był na dostawę energii na potrzeby oświetlenia ulicznego. Drugi – na dostawę energii do budynków użyteczności publicznej: Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury, szkół i przedszkoli. Do przetargu na dostawę energii do budynków użyteczności publicznej zgłosiły się cztery firmy, natomiast na dostawę energii na potrzeby oświetlenia ulicznego – trzy firmy.

więcej