Sobota, 19 wrzesień 2020, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
A+ A-

Inwestycje

"Okiem Dyrektora" - remonty w ZSP w Małusach Wielkich / 2020-04-16

Rok szkolny 2019/2020 jest ,,szczególny” dla małuskiej placówki. Jesienią dokonała się, wiele lat oczekiwana, inwestycja termomodernizacji budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Małusach Wielkich. Teraz przyszedł czas na prace wewnątrz.

więcej

Monitoring w Sołectwach / 2020-04-14

Monitoring w Sołectwach

Celem poprawy bezpieczeństwa, w kilku miejscowościach naszej gminy zakupiono i zamontowano systemy monitoringu wizyjnego. Monitoringi w Jaskrowie, Krasicach, Kucharach, Kuśmierkach i Małusach Małych wykonano w ramach Funduszu Sołeckiego.

więcej

Kontynuacja prac remontowych w Kościele w Mstowie / 2020-04-14

Kontynuacja prac remontowych w Kościele w Mstowie

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Mstowie otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kontynuację prac remontowo-konserwatorskich elewacji Kościoła (etap VI).

 

więcej

Początek „Szlaku Warowni Jurajskich” w Mstowie utwardzony / 2020-04-14

Początek „Szlaku Warowni Jurajskich” w Mstowie utwardzony

Utwardzony został odcinek drogi transportu rolnego w Mstowie, w kierunku Małus Wielkich. Zadanie wykonano w ramach Funduszu Sołeckiego miejscowości Mstów.

więcej

Dofinansowanie programów edukacyjnych dla Szkół / 2020-02-23

Dofinansowanie programów edukacyjnych dla Szkół

Gmina Mstów złożyła 2 wnioski do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach o dofinansowanie programów edukacyjnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, poddziałanie 11.1.4 „Poprawa efektywności kształcenia ogólnego”.

 

więcej

Montaż odnawialnych źródeł energii na potrzeby Ośrodka Zdrowia w Mstowie / 2020-02-13

Montaż odnawialnych źródeł energii na potrzeby Ośrodka Zdrowia w Mstowie

To nie koniec dobrych wiadomości na temat Ośrodka Zdrowia w Mstowie. Urząd Marszałkowski w Katowicach poinformował, że projekt pn. „Montaż odnawialnych źródeł energii na potrzeby Ośrodka Zdrowia w Mstowie przy ul. Wolności” został wybrany do dofinansowania.

 

więcej

Rozbudowa Ośrodka Zdrowia w Mstowie z dofinansowaniem unijnym! / 2020-02-10

Rozbudowa Ośrodka Zdrowia w Mstowie z dofinansowaniem unijnym!

Urząd Marszałkowski w Katowicach poinformował, że Gmina Mstów uzyskała blisko milion złotych dofinansowania na rozbudowę Ośrodka Zdrowia w Mstowie przy ul.Wolności.

 

więcej

Budżet Gminy Mstów 2020 / 2020-02-08

Budżet Gminy Mstów 2020

Przedstawiamy podstawowe założenia Budżetu Gminy Mstów na 2020r., który został jednogłośnie uchwalony na XV Sesji Rady Gminy w dniu 20 grudnia ubiegłego roku.

 

więcej