Czwartek, 07 grudzień 2023, imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
A- A+

390 tys.zł na prace przy elewacji Kościoła w Wancerzowie / 2023-09-30

Ogłoszono wyniki drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Wśród dofinansowanych projektów znalazły się prace remontowe i konserwatorskie elewacji Kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wancerzowie.

>> Rządowy Program Odbudowy Zabytków to specjalny fundusz przeznaczony dla jednostek samorządu terytorialnego na prace konserwatorskie i restauratorskie oraz roboty budowlane w obiektach zabytkowych na ich terenie.
>> Klasztor Kanoników Regularnych Laterańskich w Wancerzowie jest jednym z najcenniejszych zabytków sakralnych województwa śląskiego. Świątynia słynie z cudownego obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem, który w 2000 r. uroczyście koronowano. Istotne jest podobieństwo do wnętrza świątyni jasnogórskiej, dotyczące zwłaszcza ołtarza głównego, który nawiązuje do ołtarza w bazylice jasnogórskiej.
>> Prace remontowo-konserwatorskie przy kościele będą miały charakter ratowniczy. Celem zadania jest zabezpieczenie, zachowanie i utrwalenie istniejącej substancji zabytkowej obiektu oraz przywrócenie jego pierwotnego wyglądu.
Klasztor-w-Mstowie-fot_-Tomasz-Gebus  promesa_390-tys-zl

Nazwa wniosku:
„Prace remontowe i konserwatorskie elewacji Kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wancerzowie”
Kwota dofinansowania: 390.000,00 zł

Więcej: https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/sa-wyniki-drugiego-naboru-rzadowego-programu-odbudowy-zabytkow-listy

Wstecz