Czwartek, 07 grudzień 2023, imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
A- A+

Nowy radiowóz dla Komisariatu Policji w Kłomnicach / 2023-10-02

W Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyło się oficjalne przekazanie mundurowym z Kłomnic, Poczesnej i Komisariatu III Policji w Częstochowie nowych radiowozów.

>> Nowoczesne i przyjazne dla środowiska radiowozy to Suzuki S-Cross z napędem hybrydowym.
>> To kolejne takie pojazdy ze srebrno-niebieskimi barwami i nowym fluorescencyjnym oznakowaniem. Samochody zostały zakupione ze środków przekazanych przez: Samorząd Lokalny, WFOŚiGW (Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) w Katowicach oraz budżetu Policji.
>> Podczas spotkania Komendant Miejski Policji w Częstochowie insp. Dariusz Kiedrzyn podziękował za wsparcie, jakiego samorządy udzielają mundurowym. Podkreślił wzorową współpracę i zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa.
>> Pojazdy na co dzień będą pomagały w służbie policjantom, dbającym o bezpieczeństwo mieszkańców na terenie Komisariatu Policji III w Częstochowie oraz w obrębie gmin: Poczesna, Kamienica Polska, Starcza oraz Kłomnice, Mstów, Mykanów, Rędziny i Kruszyna.

policja1  policja5

>> W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Tomasz Bednarek, Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, wójtowie gmin (Gminę Mstów reprezentował Wójt Tomasz Gęsiarz). Nie zabrakło również Komendantów Komisariatu Policji III w Częstochowie, Poczesnej i Kłomnic - wszyscy dołożyli starań, aby pozyskać środki na zakup nowych radiowozów, które będą służyły lokalnej społeczności.
>> Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów uzasadnione są lepszą widocznością, niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu.

Więcej:
https://czestochowa.policja.gov.pl/ka7/informacje/wiadomosci/369092,Nowe-radiowozy-w-powiecie-czestochowskim.html

Wstecz