Poniedziałek, 27 czerwiec 2022, imieniny: Maryli, Wladyslawa, Cyryla
A- A+

Inwestycje

Promesa na zakup samochodu dla OSP Kuchary / 2022-05-02

Promesa na zakup samochodu dla OSP Kuchary

48 Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa śląskiego otrzymało promesy na zakup samochodów pożarniczych. Wśród nich znalazła się jednostka OSP Kuchary.
 

więcej

Doposażenie monitoringu i alarmu w Srocku / 2022-04-21

Doposażenie monitoringu i alarmu w Srocku

W ramach Funduszu Sołeckiego wykonano doposażenie monitoringu i alarmu na działce mienia komunalnego przy wielofunkcyjnym budynku dawnej remizy w Srocku.
 

więcej

Powiat i gminy rozwijają transport zbiorowy / 2022-04-15

Powiat i gminy rozwijają transport zbiorowy

W zakresie rozwoju transportu zbiorowego oraz funkcjonowania komunikacji publicznej Gmina Mstów po raz kolejny korzysta w tym roku z dofinansowania w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Kontynuujemy również współpracę z Powiatem Częstochowskim.
 

więcej

"Cyfrowa Gmina" w mstowskim urzędzie / 2022-03-24

Gmina Mstów pozyskała dofinansowanie z programu „Cyfrowa Gmina” w zakresie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenia cyberbezpieczeństwa.

więcej

Dofinansowanie dla Kościoła w Mstowie / 2022-03-21

Dofinansowanie dla Kościoła w Mstowie

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach I naboru programu „Ochrona zabytków”. Na liście rankingowej znalazł się wniosek Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich na prace remontowe i konserwatorskie elewacji mstowskiego kościoła, z dofinansowaniem w kwocie 334.000,00 zł.
 

więcej

Monitoring terenu rekreacyjnego w Zawadzie / 2022-03-16

Monitoring terenu rekreacyjnego w Zawadzie

W celu poprawy bezpieczeństwa, na terenach rekreacyjnych przy placu zabaw i zbiorniku wodnym w Zawadzie zamontowano system monitoringu wizyjnego.
 

więcej

Nabór uzupełniający dla mieszkańców / 2022-03-01

Nabór uzupełniający dla mieszkańców
Ogłasza się nabór uzupełniający do udziału w projekcie pn.: „Budowa instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii na obszarze Gmin: Rędziny i Mstów”. Szczegóły i niezbędne załączniki poniżej.
więcej

Budowa instalacji OZE dla mieszkańców / 2022-02-17

Budowa instalacji OZE dla mieszkańców

Wspólny projekt gmin: Mstów i Rędziny pn. „Budowa instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii na obszarze Gmin: Rędziny i Mstów” uzyskał dofinansowanie w ramach RPO Województwa Śląskiego.
 

więcej