Niedziela, 16 maj 2021, imieniny: Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
A- A+

Inwestycje

Montaż klimatyzacji w Przedszkolu w Wancerzowie / 2020-12-03

Montaż klimatyzacji w Przedszkolu w Wancerzowie

W Przedszkolu w Wancerzowie została zamontowana klimatyzacja. System jest dostosowany do obowiązujących wymogów – tak, aby pomieszczenia były odpowiednio schładzane i tworzył się bezpieczny mikroklimat dla dzieci.

 

więcej

Oświetlenie skweru przy ZSP w Jaskrowie / 2020-11-28

Oświetlenie skweru przy ZSP w Jaskrowie

Skwer przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaskrowie, który jest wizytówką miejscowości, od niedawna pięknie wygląda także w porze wieczorowej – wszystko za sprawą wykonanej w ostatnim czasie dobudowy oświetlenia tej przestrzeni publicznej.

 

więcej

Oznakowanie szlaku kajakowego na rzece Warcie / 2020-11-21

Oznakowanie szlaku kajakowego na rzece Warcie

Śląska Organizacja Turystyczna zrealizowała projekt „Popularyzacja turystyki kajakowej na Liswarcie i Warcie”. W ramach zadania na terenie Gminy Mstów oznakowany został szlak kajakowy na rzece Warcie.

 

więcej

"Aktywna Tablica" w Krasicach / 2020-11-17

Kuratorium Oświaty w Katowicach opublikowało wykaz szkół, objętych wsparciem finansowym w ramach Rządowego programu „Aktywna Tablica” – edycja 2020. Na liście rankingowej znalazła się Szkoła Podstawowa im. Św. Huberta w Krasicach.

więcej

Przebudowa drogi transportu rolnego w Małusach Małych / 2020-11-13

Przebudowa drogi transportu rolnego w Małusach Małych

Zrealizowana została przebudowa drogi transportu rolnego w miejscowości Małusy Małe. Zadanie było dofinansowane ze środków budżetu Województwa Śląskiego.

 

więcej

Budowa chodników przy drogach powiatowych / 2020-11-05

Budowa chodników przy drogach powiatowych

Dzięki współpracy Gminy Mstów i Powiatu Częstochowskiego jeszcze w tym roku powstaną nowe odcinki chodników przy drogach powiatowych w: Cegielni, Kucharach, Kłobukowicach i Wancerzowie.

 

więcej

Inwestycje w placówkach oświatowych / 2020-11-03

Inwestycje w placówkach oświatowych

W celu zapewnienia właściwego stanu technicznego i funkcjonalnego placówek oświatowych w 2020r. wykonano niezbędne inwestycje, prace remontowe oraz zakupy wyposażenia.

 

więcej

Przebudowa drogi powiatowej 1060S na odcinku Rudniki - Wancerzów / 2020-10-28

Przebudowa drogi  powiatowej 1060S na odcinku Rudniki - Wancerzów

Przebudowa drogi powiatowej 1060S na odcinku Wancerzów-Rudniki została zakończona. Zadanie było dofinansowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych i współfinansowane przez Powiat Częstochowski oraz gminy: Mstów i Rędziny.

 

więcej