Czwartek, 07 grudzień 2023, imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
A- A+

Przebudowa mostu w Kłobukowicach / 2023-09-21

W piątek, 15 września, ogłoszono wyniki VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych - dedykowanego samorządom, w których funkcjonowały tzw. PGR-y (Państwowe Gospodarstwa Rolne). Gmina Mstów otrzymała blisko 2,5 miliona złotych dofinansowania na przebudowę mostu na rzece Warcie w Kłobukowicach.

Nazwa zadania:
„Przebudowa Mostu na rzece Warcie w ciągu drogi gminnej w miejscowości Kłobukowice, Gmina Mstów”

>> Przedmiotem inwestycji jest przebudowa istniejącego, mocno już zniszczonego obiektu mostowego w Kłobukowicach - w ciągu drogi gminnej, łączącej miejscowości Kłobukowice i Łuszczyn.
>> Obecna konstrukcja drewnianego mostu, oparta na licznych palach betonowych i metalowych, nie jest stabilna. Na istniejącym moście nie ma ciągu pieszo-rowerowego, a ruch odbywa się po jezdni wykonanej z bali drewnianych. Takie rozwiązanie zagraża bezpieczeństwu użytkowników.

most2  tablica-Klobukowice_2_49-mln-dofinansowania

>> Minimalna rozpiętość obiektu mostowego wyniesie około 35m, jednak jego docelowa wielkość zostanie precyzyjnie określona w dokumentacji projektowej. Minimalna szerokość obiektu mostowego to około 10mb, przy czym szerokość jezdni to ok. 7mb. W ciągu mostowym powstanie również ciąg pieszo-rowerowy, o szerokości ok. 2,5m.
>> Podczas prac przy obiekcie planowana jest przebudowa biegnącej po konstrukcji mostu sieci wodociągowej, która zasila położone przy rzece Warcie miejscowości Kłobukowice i Łuszczyn.

Wstecz