Niedziela, 25 luty 2024, imieniny: Wiktora, Cezarego
A- A+

Strefa rekreacji w Brzyszowie / 2022-07-29

Ogólnodostępna strefa rekreacji, obejmująca plac zabaw oraz elementy siłowni plenerowej, powstała na terenie przy zbiorniku wodnym w Brzyszowie. Projekt zrealizowało Koło Gospodyń Wiejskich w Brzyszowie, w ramach dofinansowania Partnerstwa Północnej Jury.

>> Wniosek KGW w Brzyszowie pn. „Budowa obiektu rekreacji ruchowej w miejscowości Brzyszów poprawą integracji społecznej i aktywności fizycznej mieszkańców gminy Mstów” został oceniony pozytywnie i znalazł się na liście rankingowej do dofinansowania w ramach konkursu, ogłoszonego przez Partnerstwo Północnej Jury. Pisaliśmy o tym: https://www.mstow.pl/art/4272,strefa-rekreacji-ruchowej-w-brzyszowie

ppj
Nowy plac zabaw składa się z następujących elementów:
- zestaw zabawowy
- huśtawka wagowa ważka
- bujak na sprężynie (podwójny)
- bujak na sprężynie
- karuzela tarczowa

Natomiast elementy siłowni plenerowej to: prasa nożna + wiosło + pylon, ławeczka + prostownik pleców. Całość strefy rekreacji w Brzyszowie uzupełniają: ławka prestiż, regulamin placu zabaw, kosz na śmieci oraz bezpieczna nawierzchnia z mat przerostowych.
brzyszow2

>> Zrealizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brzyszowie operacja będzie miała pozytywny wpływ na integrację międzypokoleniową społeczności lokalnej, poprzez możliwość wspólnego odbywania zajęć.
>> Siłownia plenerowa promuje aktywność fizyczną. Urządzenia są łatwe w obsłudze oraz  dobrane w optymalny sposób, aby umożliwić zróżnicowany i urozmaicony trening różnych partii mięśni.
>> Teren przy zbiorniku wodnym w Brzyszowie w ostatnich latach przeszedł prawdziwą metamorfozę (dzięki spójnym działaniom samorządu gminnego i mieszkańców sołectwa) i stał się atrakcyjny dla mieszkańców, którzy jeszcze chętniej odwiedzają to miejsce – wiedząc, że sami „dołożyli cegiełkę”, żeby tak pięknie wszystko wyglądało. 

Więcej: http://www.mstow.pl/art/3658,zakonczenie-realizacji-marszalkowskiego-konkursu-inicjatywa-solecka
https://www.mstow.pl/art/3981,brzyszow-przyjazna-przestrzen-publiczna
https://www.mstow.pl/art/4272,strefa-rekreacji-ruchowej-w-brzyszowie

Wstecz