Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

Strefa rekreacji w Brzyszowie / 2021-07-05

Projekt Koła Gospodyń Wiejskich w Brzyszowie znalazł się na liście rankingowej do dofinansowania w ramach konkursu, ogłoszonego przez Partnerstwo Północnej Jury.

Rada Stowarzyszenia "Partnerstwo Północnej Jury" 14 czerwca 2021r. dokonała oceny i wyboru operacji (w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność) z naboru trwającego od 06 kwietnia do 21 kwietnia 2021r.

Wniosek pn. „Budowa obiektu rekreacji ruchowej w miejscowości Brzyszów poprawą integracji społecznej i aktywności fizycznej mieszkańców gminy Mstów” został oceniony pozytywnie i znalazł się na liście rankingowej.
PDF Lista-rankingowa
ppj
Projekt obejmuje budowę ogólnodostępnej strefy rekreacji w Brzyszowie tj. placu zabaw oraz siłowni plenerowej. Docelowo zrealizowana operacja będzie miała pozytywny wpływ na integrację międzypokoleniową społeczności lokalnej poprzez możliwość wspólnego odbywania zajęć. Inwestycja korzystnie wpłynie też na ochronę środowiska - zawiera elementy edukacji ekologicznej (przy obiekcie rekreacyjnym zamontowane zostaną kosze do  segregacji odpadów oraz instrukcje jak selektywnie segregować odpady).
Siłownia plenerowa będzie promować aktywność fizyczną. Urządzenia będą łatwe w obsłudze oraz  dobrane w optymalny sposób, aby umożliwić zróżnicowany i urozmaicony trening różnych partii mięśni.

Projekt Koła Gospodyń Wiejskich w Brzyszowie trafi teraz do weryfikacji w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to będzie realizowany w I półroczu 2022r.

brzyszow

Dzięki spójnym działaniom samorządu gminnego i mieszkańców tereny rekreacyjne przy zbiorniku wodnym w Brzyszowie przeszły w ostatnich latach prawdziwą metamorfozę, stając się ciekawą i przyjazną przestrzenią publiczną.

- w 2019r. było zrealizowane zagospodarowanie terenów zielonych w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” Pisaliśmy o tym: http://www.mstow.pl/art/3658,zakonczenie-realizacji-marszalkowskiego-konkursu-inicjatywa-solecka
- w 2020r. prace były kontynuowane, dzięki zaangażowaniu mieszkańców (pod kierownictwem Sołtys Brzyszowa Eweliny Kalety i Radnej Bożeny Pluty). Swoją „cegiełkę” do całości dołożył również Wójt Tomasz Gęsiarz, zlecając m.in. wykonanie nakładki asfaltowej - od szkoły w kierunku zbiornika wodnego. https://www.mstow.pl/art/3981,brzyszow-przyjazna-przestrzen-publiczna

Dzięki tym działaniom teren stał się atrakcyjny dla mieszkańców, którzy jeszcze chętniej odwiedzają to miejsce – wiedząc, że sami „dołożyli cegiełkę”, żeby tak pięknie wszystko wyglądało. 

Wstecz