Poniedziałek, 17 maj 2021, imieniny: Paschalisa, Slawomira, Weroniki
A- A+

Brzyszów - przyjazna przestrzeń publiczna / 2020-07-13

Dzięki spójnym działaniom samorządu gminnego i mieszkańców tereny rekreacyjne przy zbiorniku wodnym w Brzyszowie stały się ciekawą i przyjazną przestrzenią publiczną.
 

Zgodnie z definicją zawartą w polskiej ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym przestrzeń publiczna to obszar o szczególnym znaczeniu dla zaspokajania potrzeb mieszkańców, poprawy jakości ich życia i sprzyjający nawiązywaniu kontaktów społecznych, ze względu na jego położenie oraz cechy funkcjonalno-przestrzenne. Przykładami przestrzeni publicznych są drogi i ulice, tereny komunalne czy też różne formy krajobrazu przyrodniczego.

brzyszow


Tereny rekreacyjne przy zbiorniku wodnym w Brzyszowie przeszły metamorfozę w ubiegłym roku, dzięki zrealizowanej inwestycji w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka 2019”. W ramach zadania „Zagospodarowanie terenów zielonych przy stawie w miejscowości Brzyszów” zostało wykonane ogrodzenie przy stawie. Teren działki został wyrównany. Wokół zbiornika wodnego i znajdującej się już na działce altany wytyczono ścieżki, utwardzone za pomocą kostki brukowej. Posadzono również krzewy i zasiano trawę. Pisaliśmy o tym: http://www.mstow.pl/art/3658,zakonczenie-realizacji-marszalkowskiego-konkursu-inicjatywa-solecka


brz10

W tym roku dzięki zaangażowaniu mieszkańców (pod kierownictwem Sołtys Brzyszowa Eweliny Kalety i Radnej Bożeny Pluty) m.in. pomalowana została altana, nasadzono krzewy i drzewa. Wymianie uległo również pokrycie dachowe altany. „Kropką nad i” była wykonana przez gminę nakładka asfaltowa – od szkoły w kierunku zbiornika wodnego. Dzięki tym spójnym działaniom teren stał się atrakcyjny dla mieszkańców, którzy jeszcze chętniej odwiedzają to miejsce – wiedząc, że sami „dołożyli cegiełkę” do tego, żeby tak pięknie wszystko wyglądało.  

Wstecz