Niedziela, 22 maj 2022, imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty
A- A+

Aktualności 2012

ZMIANY WARUNKÓW DOFINANSOWANIA KOSZTÓW KSZTAŁCENIA MŁODOCIANEGO PRACOWNIKA / 2012-09-10

ZMIANY WARUNKÓW DOFINANSOWANIA KOSZTÓW KSZTAŁCENIA MŁODOCIANEGO PRACOWNIKA

Od 1 września 2012 r. zmienią się warunki dofinansowania kosztów kształcenia młodocianych pracowników, przysługującego pracodawcom, którzy zawarli z pracownikami - uczniami umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.

więcej

STYPENDIA SZKOLNE NA ROK SZKOLNY 2012/2013 / 2012-09-10

STYPENDIA SZKOLNE NA ROK SZKOLNY 2012/2013

Prawo do ubiegania się o stypendium szkolne przysługuje uczniom szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych oraz słuchaczom publicznych kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych - do czasu ukończenia kształcenia - nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia, którzy zamieszkują na terenie Gminy Mstów.

więcej

PARAFIALNE DOŻYNKI / 2012-09-10

W Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Mstowie w niedzielę 10 września dziękowano za plony. Parafialne dożynki zgromadziły mieszkańców miejscowości należących do parafii, sołtysów tych miejscowości oraz radnych.  Uroczystą mszę dożynkową z poświęceniem wieńców żniwnych  zakończyło symboliczne  dzielenie się chlebem z tegorocznych zbiorów. Dla uczestników parafialnych dożynek przygotowano poczęstunek: owoce, bigos, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Do próbowania namawiały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Mstowianki.

OGŁOSZENIE / 2012-09-10

W dn. 12.09.2012 r. (środa) w godz. od 5.00 do 21.00 w miejscowościach: MSTÓW, WANCERZÓW, JASKRÓW wystąpi przerwa w dostawie wody, spowodowana pracami dotyczącymi włączenia nowego kolektora wodociągowego Ø300 do istniejącej sieci wodociągowej.

Prace prowadzone są przez firmę „CONCEPT” z Częstochowy.
Za utrudnienia przepraszamy.

NORDIC WALKING - MSTÓW - 23 WRZEŚNIA / 2012-09-09

NORDIC WALKING - MSTÓW - 23 WRZEŚNIA

Mstowski etap II Jurajskiego Pucharu w Nordic Walking rozegrany będzie 23 września. Zawodnicy pokonają trasę o długości około 6 km wytyczoną obok pozostałości kompleksu drewnianych stodół. To piękna i malownicza trasa, stąd podziwiać można panoramę Mstowa i Wancerzowa. Trasę poznali już zawodnicy startujący w pierwszej edycji pucharu.

więcej

INFORMACJA / 2012-09-09

W piątek 31 sierpnia odbyła się sesja Rady Gminy Mstów. Radni wprowadzili zmiany do tegorocznego budżetu gminy. Zdecydowali o rozbudowie sieci wodociągowej i budowie oraz przygotowaniu projektów pod budowę dróg. Radni przeznaczyli 8 tys. zł. na remont dachu na garażu OSP w Małusach Małych. Dach zapadł się dwa lata temu po bardzo intensywnych opadach marznącego deszczu i śniegu.

więcej

MSTOWIANKI NA KRAJOWEJ WYSTAWIE ROLNICZEJ / 2012-09-06

MSTOWIANKI NA KRAJOWEJ WYSTAWIE ROLNICZEJ

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Mstowianki” reprezentowały 1 września gminę Mstów na XXI Krajowej Wystawie Rolniczej w Częstochowie. Panie przygotowały stół ze smakołykami: żurek z jajkiem, pierogi z serem, pierogi z mięsem, pasztet, chleb ze smalcem i ogórki kiszone. Były też ciasta  własnego wypieku oraz rogaliki drożdżowe.

więcej

NOWY ROK SZKOLNY / 2012-09-06

W gminie Mstów ponad 850 uczniów w gimnazjum i 8 szkołach podstawowych rozpoczęło naukę w nowym roku szkolnym. W czasie wakacji w szkołach przeprowadzono remonty: pomalowano sale dydaktyczne i korytarze, wymieniono podłogi w klasach oraz zmieniano oświetlenie.

 

więcej