Sobota, 25 marzec 2023, imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
A- A+

Uroczyste otwarcie budynku usługowego w Srocku / 2022-05-30

Mieszkańcy miejscowości Srocko mieli okazję uroczyście otworzyć niedawno przebudowany budynek usługowy dawnej remizy.

>> Wydarzenie miało miejsce 21 maja br. podczas pikniku rodzinnego, współorganizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich "JURATKI", które niedawno powstało w sołectwie. Licznie przybyli mieszkańcy Srocka mieli okazję zobaczyć osobiście „odświeżone” wnętrza budynku, które robią wrażenie.
srocko_remiza_3
>> Budynek poświęcił ks. Zdzisław Siuta CRL
>> Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Sołtys Srocka Wojciech Piaszczyk, Radny Robert Misztal i Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz.
>> obecni byli również zaproszeni goście m.in. Wykonawcy inwestycji i Radni Gminy Mstów (Rada w 2021r. w głosowaniu zdecydowała o przyjęciu inwestycji do realizacji).

>> Dla mieszkańców sołectwa przygotowano liczne atrakcje. Można było zjeść kiełbaskę z grilla i inne smakołyki. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich częstowały wszystkich pysznym ciastem. Dzieci mogły za to skorzystać z placu zabaw, siłowni zewnętrznej czy boiska do piłki nożnej. Każdy mieszkaniec, młodszy czy starszy, mógł znaleźć tu coś dla siebie i skorzystać.

I jak tłumaczy Robert Misztal, Radny Gminy Mstów z miejscowości Srocko, takie jest właśnie przeznaczenie tego miejsca: - "W centrum miejscowości powstało ogólnodostępne, funkcjonalne, nowoczesne miejsce dla mieszkańców sołectwa Srocko. Miejsce spotkań, zebrań sołeckich, integracji dla młodzieży i dorosłych. Wprowadzając nowy układ funkcjonalny budynku, zaprojektowano nowe pomieszczenia oraz zmianę funkcji już istniejących pomieszczeń – to dało wiele nowych możliwości".

>> Nowoczesny obiekt (z klimatyzacją i wyposażeniem) będzie można rówież wynajmować na imprezy okolicznościowe (komunie św., 18-tki itp.)
srocko_remiza_1  srocko18
- „Wiele osób ze Srocka pamięta czasy świetności remizy, kiedy funkcjonowała w niej jednostka OSP. Później niestety przez wiele lat budynek podupadał, nie miał się też kto nim zajmować. Na szczęście pojawił się ktoś taki, jak Robert Misztal, radny z miejscowości Srocko, który „zaraził” mnie swoją energią i zaczęliśmy działać. Krok po kroku ten teren nabierał właściwego wyglądu. Za to dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani, pomagali i wierzyli, że się uda.” – skomentował na gorąco Wójt T.Gesiarz.    

Więcej: https://www.mstow.pl/art/4487,przebudowa-budynku-remizy-w-srocku

Wstecz