Niedziela, 25 luty 2024, imieniny: Wiktora, Cezarego
A- A+

Przebudowa nawierzchni Targowiska w Cegielni / 2021-11-29

II etap przebudowy nawierzchni Targowiska w Cegielni został zakończony. Inwestycja była dofinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).
PROW-2014-2020-logo-kolor_52k
>>> Projekt pn. „Przebudowa nawierzchni targowiska w Cegielni wraz z odwodnieniem oraz instalacją fotowoltaiczną” uzyskał ponad 730 tysięcy złotych dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Pisaliśmy o tym: https://www.mstow.pl/art/4176,dofinansowanie-z-prow-na-przebudowe-targowiska-w-cegielni

>>> Zmodernizowane targowisko w każdy poniedziałek służy mieszkańcom gminy (i nie tylko) jako miejsce targu (I etap prac był wykonany w 2013r). Tegoroczna inwestycja miała na celu m.in. stworzenie sprzyjających warunków dla sprzedających i kupujących - poprzez przygotowanie nowoczesnego targowiska, z wyznaczonymi strefami do handlu produktami rolno-spożywczymi.

cegielnia_targowisko_6

Zakres prac objął m.in.:
- remont istniejącej nawierzchni parkingu dla klientów i drogi dojazdowej przy parkingu,
- przebudowę nawierzchni w rejonach sektorów zadaszeń namiotowych i na głównej drodze dojazdowej,
- utwardzenie nawierzchni na placu targowym dla sprzedaży z samochodu,
- przebudowę istniejącego odwodnienia.

Przygotowując się do realizacji inwestycji, w 2017r. na zlecenie Gminy Mstów została opracowana dokumentacja projektowo – kosztorysowa dla tego zadania.
Wykonawca: POL-BRUK Sp. z o.o.
Wartość inwestycji: 1.019.827,34 zł  Dofinansowanie (PROW): 733.494,00 zł.


Więcej:
https://www.mstow.pl/art/4176,dofinansowanie-z-prow-na-przebudowe-targowiska-w-cegielni
https://www.slaskie.pl/content/slaskie-dba-o-zrownowazony-rozwoj
https://prow.slaskie.pl/czytaj/lista_informujaca_o_kolejnosci_przyslugiwania_pomocy_na_operacje_typu_inwestycje_w_targowiska_lub_obiekty_budowlane_przeznaczone_na_cele_promocji_lokalnych_produktow

Wstecz