Poniedziałek, 06 grudzień 2021, imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
A- A+

Dofinansowanie z PROW na przebudowę Targowiska w Cegielni / 2021-03-11

Projekt pn. „Przebudowa nawierzchni targowiska w Cegielni wraz z odwodnieniem oraz instalacją fotowoltaiczną” uzyskał ponad 730 tysięcy złotych dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

Zarząd Województwa Śląskiego Uchwałą nr 286/211/VI/2021 z dnia 10 lutego 2021 r. zatwierdził listę operacji, informującą o kolejności przysługiwania pomocy na operacje typu "Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów" - w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 (PROW 2014-2020), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW).

PROW-2014-2020-logo-kolor_52k

Na liście rankingowej na 1. miejscu znalazła się Gmina Mstów – wartość dofinansowania: 733.494,00 zł. Uroczyste wręczenie umowy odbyło się 9 marca w gminie Panki, z udziałem m.in. Pani Beaty Białowąs (członek Zarządu Województwa Śląskiego) i Pani Beaty Kocik (wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego). Gminę Mstów reprezentowali: Wójt Gminy Pan Tomasz Gęsiarz i Skarbnik Gminy Pani Maria Skibińska.

Panki_podpisanie-umowy-PROW_5

Zadanie pn. „Przebudowa nawierzchni targowiska w Cegielni wraz z odwodnieniem oraz instalacją fotowoltaiczną” to II etap modernizacji gminnego targowiska, które w każdy poniedziałek służy mieszkańcom gminy (i nie tylko) jako miejsce targu (I etap był wykonany w 2013r). Inwestycja ma na celu m.in. stworzenie sprzyjających warunków dla sprzedających i kupujących - poprzez przygotowanie nowoczesnego targowiska, z wyznaczonymi strefami do handlu produktami rolno-spożywczymi, wyposażonego w instalację fotowoltaiczną.

33

Zakres prac obejmie m.in.:

- remont istniejącej nawierzchni parkingu dla klientów i drogi dojazdowej przy parkingu

- przebudowę nawierzchni w rejonach sektorów zadaszeń namiotowych i na głównej drodze dojazdowej

- utwardzenie nawierzchni na placu targowym dla sprzedaży z samochodu

- przebudowę istniejącego odwodnienia


Przygotowując się do realizacji inwestycji, w 2017r. na zlecenie Gminy Mstów została opracowana dokumentacja projektowo – kosztorysowa dla tego zadania.

Więcej:

https://www.slaskie.pl/content/slaskie-dba-o-zrownowazony-rozwoj

https://prow.slaskie.pl/czytaj/lista_informujaca_o_kolejnosci_przyslugiwania_pomocy_na_operacje_typu_inwestycje_w_targowiska_lub_obiekty_budowlane_przeznaczone_na_cele_promocji_lokalnych_produktow

Wstecz