Niedziela, 20 czerwiec 2021, imieniny: Diny, Bogny, Florentyny
A- A+

"Zielona Pracownia" w SP Mstów / 2020-12-10

 

ZielonaPracowniaMstow_11
>> materiał filmowy o inwestycji


W Szkole Podstawowej w Mstowie powstała nowoczesna pracownia biologiczno-geograficzna „Ciekawi Świata”.


O tym, że mstowska szkoła dostała dotację z  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na utworzenie pracowni, pisaliśmy wcześniej: http://www.mstow.pl/art/3974,zielona-pracownia-w-sp-mstow

zielona_pracownia2020

Na stworzenie ciekawego i ekologicznego miejsca nauki w placówce oświatowej szkoła w Mstowie uzyskała 30.000,00 zł dotacji. Wniosek składała Gmina Mstów jako organ prowadzący. Zakres prac obejmował: zakup pomocy dydaktycznych, sprzętu audio-video, komputerowego, wyposażenia (stoły, krzesła, tablice szkolne). Wykonanie prac remontowych w sali sfinansowano ze środków budżetu gminy.

Symbolicznego otwarcia pracowni dokonali:

- Poseł na Sejm RP, Lidia Burzyńska

- Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz

- Dyrekcja Szkoły: Anika Wasil, Teresa Nowakowska

- Radni z Mstowa: Zbigniew Bigosiński, Justyna Klimczak

ZielonaPracowniaMstow_2

Układ pracowni „Ciekawi Świata” w Szkole Podstawowej w Mstowie został opracowany tematycznie. Wydzielona została część biologiczna i geograficzna.

- Strefę biologiczną stanowią atrakcyjne pomoce dydaktyczne (m.in. szkielet czy układ mięśniowy człowieka, mikroskopy). Znajdziemy tam również różnorodne preparaty z materiałem biologicznym oraz zestawy narzędzi preparacyjnych.

- Natomiast w części geograficznej na półkach i w szafach ekspozycyjnych wystawione są fizyczne i polityczne globusy oraz okazy skał, minerałów – które mstowska szkoła posiadała, jednak do tej pory brakowało sali do ich wyeksponowania. Zakupiono również modele: ruchu obiegowego Ziemi, poziomic i warstwic oraz wulkanu.

ZielonaPracowniaMstow_1

Wszystko po to, by uczniowie chętnie spędzali czas na nauce, rozwijali swoje zainteresowania przyrodnicze, jak i ekologiczne. Wzbogacenie bazy dydaktycznej Szkoły Podstawowej w Mstowie oraz zakup ciekawych pomocy dydaktycznych spowodują, że lekcje i zajęcia staną się kreatywne, inspirujące i twórcze.

 

Więcej:

http://www.mstow.pl/art/3974,zielona-pracownia-w-sp-mstow   

https://www.wfosigw.katowice.pl/23-aktualnosci-edukacja-ekologiczna/2581-wfosigw-w-katowicach-rozstrzygnal-konkurs-zielona-pracownia.html

Wstecz