Niedziela, 09 sierpień 2020, imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty
A+ A-

"Zielona Pracownia" w SP Mstów / 2020-07-03

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął konkurs „Zielona Pracownia 2020”. Dotację otrzymała Szkoła Podstawowa w Mstowie, na utworzenie nowoczesnej pracowni biologiczno-geograficznej „Ciekawi Świata”.

Na konkurs wpłynęły 104 wnioski. Celem jest utworzenie szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych i chemiczno-fizycznych. Dzięki dotacji WFOŚiGW w całym województwie śląskim powstanie 58 Zielonych Pracowni w placówkach oświatowych.

zielona_pracownia2020

Układ projektowanej pracowni „Ciekawi Świata” w Szkole Podstawowej w Mstowie został opracowany tematycznie. Wydzielona została część biologiczna i geograficzna. Strefę biologiczną stanowić będą przede wszystkim atrakcyjne pomoce dydaktyczne (m.in. szkielet czy układ mięśniowy człowieka, mikroskopy). W specyfikacji ujęto również różnorodne preparaty z materiałem biologicznym oraz zestawy narzędzi preparacyjnych.

Natomiast w części geograficznej na półkach i w szafach ekspozycyjnych wystawione będą fizyczne i polityczne globusy oraz okazy skał, minerałów – które mstowska szkoła posiada, jednak brakuje sali do ich wyeksponowania. Przewidziano również zakup modeli: ruchu obiegowego Ziemi, poziomic i warstwic oraz wulkanu. Niezbędne będą również prace remontowe w sali. Wszystko po to, by uczniowie chętnie spędzali czas na nauce, rozwijali swoje zainteresowania przyrodnicze, jak i ekologiczne. Wzbogacenie bazy dydaktycznej szkoły oraz zakup ciekawych pomocy dydaktycznych spowodują, że lekcje i zajęcia staną się kreatywne, inspirujące i twórcze.

wizualizacja

Na stworzenie ciekawego i ekologicznego miejsca nauki w placówce oświatowej mstowska szkoła uzyskała 30 tyś. zł dotacji. Wniosek składała Gmina Mstów jako organ prowadzący. Zakres prac obejmuje: zakup pomocy dydaktycznych, sprzętu audio-video, komputerowego, wyposażenia (stoły, krzesła, tablice szkolne) oraz wykonanie niezbędnych prac remontowych.

 

Więcej:

https://www.wfosigw.katowice.pl/23-aktualnosci-edukacja-ekologiczna/2581-wfosigw-w-katowicach-rozstrzygnal-konkurs-zielona-pracownia.html

Wstecz