Poniedziałek, 25 październik 2021, imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego
A- A+

Bolku, Lolku, Maju…. przybywajcie! – Mikołajki 2017 / 2017-12-14

Jak co roku 6 grudnia Szkołę Podstawową w Mstowie odwiedził Św. Mikołaj. Wszyscy uczniowie otrzymali tradycyjny już prezent od rodziców i nauczycieli w postaci barwnego przedstawienia „Bajkowe dzieciństwo”.

 

Tym razem bohaterowie bajkowych seriali z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych pomogli współczesnej rodzinie wrócić do wspólnego spędzania czasu i radości z tego, że są razem.

 

b5

 

Projektorka, a może Projektantka wyświetliła dla nich wspaniałe dobranocki czasów PRL-u. Dzięki asystentce można je było zobaczyć na prawdziwym, dużym ekranie.

A na scenie Bolek i Lolek bawili się w Indian i kowbojów, a rezolutna Tola próbowała jak zwykle sprowadzić ich na ziemię. Reksio zdobył nową właścicielkę – energiczną Dziewczynkę, która zupełnie inaczej niż on wyobrażała sobie wspólną zabawę.

Sąsiedzi, niezrównani fachowcy, wyremontowali pokój Gospodyni, wkładając w to duże zaangażowanie, a rezultat przyprawił o zawrót głowy.

 

b8


 

W jazzowym klimacie Wilk przekonywał o swoim niezwykłym uroku, czego nie dostrzegał wesoły Zając…i tym razem Wilk nie złapał Zająca. Marzenia o kolorowym życiu smutnej Koleżanki i o prezentach od Mikołaja spełniał niepowtarzalny Chłopiec z Zaczarowanym ołówkiem.

 

Wielkim zaszczytem było przybycie zielonym autem Smoka Wawelskiego, Króla Kraka i kucharza Bartoliniego, którzy pomylili Mstów z Krakowem oraz zachwycili się pięknymi mstowiankami. Szpieg z Krainy Deszczowców i Różowa Pantera bacznie obserwowali całą sytuację.

 

A potem scenę opanowały dwie urocze pszczółki Maja i Gucio. Okazało się, że ich plany na wspólną przyszłość nieco się różnią, mimo że muzykalna Tekla chciała uświetnić ich wesele.

b19


 

Olbrzymi rwetes zrobiły baśniowe postaci: księżniczki, Królowa Śniegu, czarownice, rycerz i Aladyn. Dobrze, że Śpiewająca Wróżka wyciszyła emocje, a piękny Bajkowy Pociąg zabrał wszystkich bohaterów w cudowną podróż. Nad pociągiem czuwali Konduktorka i Konduktor ze stacji Bajkowo.

A co z naszą rodziną…elegancka Mama i Tata biznesmen wrócili do świata baśni, ale tu w ich rodzinie. Córka i Syn zostawili swoje komórki i tablety, żeby pobawić się z rodzicami na wspólnym spacerze.

 

Wszystko zakończyło się przebojowym tańcem oraz przybyciem aż trzech Mikołajów, który podarowali słodkości każdej grzecznej klasie.

b30
 

 

Po bajce odbył się poczęstunek dla wszystkich dzieci z naszej szkoły, które szczególnie potrzebują uwagi i wsparcia. Wspólnie z dziećmi świętowali szczęśliwi, barwni aktorzy oraz zaproszeni goście.

 

Więcej: http://www.szkolamstow.pl/z-zycia-szkoly,bolku-lolku-majuprzybywajcie-mikolajki-2017,wiecej.html

Scenariusz i reżyseria: Justyna Dawid, Magdalena Marszałek

Wstecz