Czwartek, 25 kwiecień 2024, imieniny: Marka, Jaroslawa, Wasyla
A- A+

PODSUMOWANIE II EDYCJI MAŁEJ OLIMPIADY GMINY MSTÓW 2014/2015 / 2015-06-25

16 czerwca 2015 odbył się ostatni etap II edycji Małej Olimpiady Gminy Mstów. W tym roku szkolnym udział w cyklu wzięły drużyny z 7 szkół podstawowych naszej gminy. Od października do czerwca odbyło się 7 turniejów w kategoriach dziewcząt i chłopców w następujących dyscyplinach:
- lekka atletyka,
- tenis stołowy,
- siatkówka,
- szachy,
- turniej gier i zabaw dla dzieci z klas I-III,
-piłka nożna.

Zawody odbywały się w hali sportowej i na boisku piłkarsko – lekkoatletycznym przy Zespole Szkół w Mstowie.

Przygotowanie i przeprowadzenie imprez spoczywało na barkach nauczycieli z Mstowa: wicedyrektora Piotra Ujmy, Pawła Derdy, Teresy Nowakowskiej, Piotra Całusińskiego i Adriany Olech, ale podziękowania należą się również nauczycielom wychowania fizycznego ze szkół biorących udział w zawodach.

W ostatecznej klasyfikacji zwyciężył Mstów, II miejsce zajął Jaskrów, III Zawada a następnie uplasowały się: Mokrzesz, Brzyszów, Krasice i Małusy Wielkie.
Dokładne wyniki znaleźć można w zamieszczonej poniżej tabeli: Link
Impreza odbywała się pod patronatem Wójta Gminy Mstów, Tomasza Gęsiarza i była finansowana przez Gminę Mstów. Gratulacje dla wszystkich uczestników niezależnie od miejsca zajętego w zawodach.

II edycja Małej Olimpiady pokazała, że jest to impreza bardzo potrzebna i warto ten pomysł kontynuować w kolejnych latach i mamy nadzieję, że tak właśnie będzie. Więc do zobaczenia w kolejnym roku szkolnym w III edycji.