Piątek, 29 marzec 2024, imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
A- A+

GIMNAZJUM MSTÓW MISTRZEM POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE / 2015-05-15

Na stadionie CKS „Budowlani” Częstochowa 5 maja odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych Powiatu Częstochowskiego w Lekkiej Atletyce w kategoriach dziewcząt i chłopców.

Nasza reprezentacja chłopców znakomicie spisała się w tych zawodach i pewnie wywalczyła I miejsce, zdobywając 1108 punktów. Drużyna dziewcząt zajęła V miejsce w klasyfikacji drużynowej i wywalczyła dwa medale indywidualne.

Zawody rozegrano w 9 konkurencjach: 100 m, 300 m, 1000 m, skok wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, rzut dyskiem, sztafeta 4x100 m.

Drużyna składała się z 14 zawodników, z których każdy mógł startować tylko w jednej konkurencji plus sztafeta. Wszystkie wyniki indywidualne przeliczano na punkty zgodnie z tabelami wielobojowymi.

Dzięki bardzo dobrym startom wszystkich zawodników nasza drużyna osiągnęła znakomity wynik punktowy i ze sporą przewagą zwyciężyła w zawodach.

Drugi wśród chłopców Olsztyn wywalczył 1074 punkty, a na trzecim miejscu uplasowała się Blachownia – 902 punkty. Ponadto zdobyliśmy osiem medali w klasyfikacjach indywidualnych.