Piątek, 23 lipiec 2021, imieniny: Stwosza, Bogny, Brygidy
A- A+

PIŁKARZE GIMNAZJUM W MSTOWIE CZOŁOWĄ DRUŻYNĄ ŚLĄSKA / 2013-06-03

Pięknym sukcesem piłkarskiej reprezentacji Gimnazjum w Mstowie zakończył się Finał Wojewódzki turnieju Coca-Cola Cup. W rozegranym 1 czerwca 2013 finale w Chorzowie nasza drużyna zajęła doskonałe piąte miejsce, po raz kolejny udowadniając przynależność do czołówki województwa śląskiego.
W turnieju wzięło udział 16 najlepszych drużyn województwa, które zostały podzielone na cztery grupy. Mstowscy piłkarze zajęli drugie miejsce w swojej grupie, co dało awans do ćwierćfinału. Kluczem do sukcesu w grupie okazało się zwycięstwo 3-1 nad jednym z faworytów turnieju – Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi nr 6 z Chorzowa.
Mecz ćwierćfinałowy dostarczył ogromnych emocji. W regulaminowym czasie gry reprezentacja Gimnazjum w Mstowie zremisowała 3-3 z Gimnazjum nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Skuteczniejsi okazali się rywale i to oni awansowali do kolejnej rundy.
Warto podkreślić, że do turnieju w województwie śląskim zgłosiło się ponad 200 gimnazjów, a udział w Finale Wojewódzkim był nagrodą za zwycięstwa w trzech kolejnych turniejach eliminacyjnych rozegranych w kwietniu i maju 2013.
Jest to kolejny duży sukces młodych mstowskich piłkarzy w ostatnich latach, który jest owocem wzorowej współpracy między Zespołem Szkół w Mstowie a Wartą Mstów. Szczególne ukłony w stronę trenera Prometeusza Morawiaka, który jest trenerem grup młodzieżowych w Warcie.
Gimnazjum Mstów: Kamil Dziurkowski, Mateusz Piasecki, Kacper Tyras, Łukasz Głąb, Adrian Boral, Ernest Mazanek, Patryk Szczęsny, Patryk Szczepanik, Dominik Gołda, Krzysztof Motłoch.
Opiekun: Piotr Ujma

Wstecz