Poniedziałek, 06 grudzień 2021, imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
A- A+

II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY MSTÓW I KONCERT ZESPOŁU PARIS / 2012-10-08

Na mstowskim rynku 30 września  odbył się II Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Mstów. W turnieju udział wzięli wzięli gracze m. in.  z Częstochowy, Lublińca, Strzałkowa i Mstowa podzieleni na kategorie junior i senior. Impreza rozpoczęła się o godz. 10.00 ,  nad jej prawidłowym przebiegiem czuwał sędzia szachowy FA Michał Wejsig. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund.
 

Rywalizacja była zacięta i zakończył ją zwycięstwem Bartosz Koćwin z Częstochowy gromadząc 6.0 punktów. Pozostałe czołowe miejsca zajęli także: Marek Strączyński z Częstochowy (5.5), Piotr Kempa ze Strzałkowa (5.5), Bartłomiej Wilk z Częstochowy (5.0), Grzegorz Plutecki ze Strzałkowa (4.5). W kategorii junior wyłonionych zostało trzech zwycięzców natomiast w kategorii senior pięciu. Wygrani otrzymali dyplomy oraz puchary, natomiast statuetki wręczono najmłodszemu i najstarszemu uczestnikowi turnieju. Każdy uczestnik otrzymał również na pamiątkę mapę gminy Mstów. Organizatorami imprezy były GOK i Urząd Gminy w Mstowie.
 

Gminny Ośrodek Kultury poszedł za ciosem i w tym samym dniu, korzystając z pięknej pogody zorganizował na rynku koncert znanego i lubianego zespołu Paris. Muzycy jak zwykle pokazali klasę i zaserwowali mieszkańcom solidną dawkę tanecznej muzyki. Rynek powoli wypełniał się ludźmi tańczącymi i słuchającymi, a muzyczna niedziela z GOK - iem  upłynęła bardzo przyjemnie.

Wstecz