Niedziela, 22 maj 2022, imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty
A- A+

"LOKALNIE NAKRĘCENI" I SPOTKANIE Z ARTUREM BARCISIEM / 2012-06-08

1 czerwca 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W piątkowe popołudnie sala widowiskowa GOKu była wypełniona do ostatniego miejsca, a to wszystko za sprawą Artura Barcisia – znanego aktora, który uświetnił swoją osobą roztrzygnięcie konkursu filmowego “Lokalnie nakręceni”. Gwiazda m.in. seriali “Ranczo” i “Miodowe lata” przybyła na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury.
 

Na wstępie wyemitowano nadesłane filmy nakręcone przez filmowców amatorów z gminy Mstów. Filmy mogłby być kręcone apartem cyfrowym lub telefonem komórkowym. Rozpartywano je w dwóch kategoriach: świat i ludzie wokół mnie oraz piękno ziemi mstowskiej moimi oczyma. Zebrani z ciekawością śledzili twórcze eksperymenty młodych filmowców. Następnie jury wytypowało najciekawsze filmy i wręczyło nagrodzonym apartaty cyfrowe, książki, filmy, koszulki i dyplomy. Nasz gość ufundował nagrodę specjalną – książkę swojego autorstwa wraz z autografem.


Wątek muzyczny na temat wsi zaprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich “Mstowianki”, które zaśpiewały kilka piosenek tematycznie związanych z Mstowem. Zaraz po nich nastąpiła prelekcja na temat wsi w sztuce, literaturze i filmie przygotowana przez Sławomira Domańskiego. W końcu przyszedł czas na długo oczekiwane spotkanie. Artur Barciś opowiadał zebranym m.in. o swoim życiu prywatnym i filmowym, artystycznej drodze, planach na przyszłość, anegdotach z życia filmowego itp. Po spotkaniu utworzyła się długa lista oczekujących na wspólne zdjęcia i autografy


Warto wspomnieć, iż konkurs filmowy “Lokalnie nakręceni” otrzymał dofinansowanie w ramach działania Małe Projekty w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 i znalazł się na 5 miejscu listy wszystkich zakwalifikowanych projektów.

Jury w składzie:

Karolina Śmigiel
Sławomir Domański
Tadeusz Królicki

W kategorii “Świat i ludzie wokół mnie” nagrodzono:

miejsce I – film pt. “Mstowskie Love Story” – Agnieszka Kozłowska
miejsce II – film pt. “Śmieciowo mi” – Monika Błaszczyk
miejsce III – “Wsi wesoła, wsi spokojna” – Karolina Bartelak

W kategorii “Piękno ziemi mstowskiej moimi oczyma” nagrodzono:

miejsce I – film pt. “Wędrówki mstowskiej myszki” – Monika Siwek
miejsce II – film pt. “Nieznane zabytki Mstowa” – Michał Gloc, Mateusz Wysocki, Damian Gurtman
miejsce III – film pt. “Moje magiczne miejsce” – Ewa Szczot

Nagroda specjalna przyznana przez Artura Barcisia – film pt. “Powódź w Mstowie” – Patrycja Kocimska

Wstecz