Sobota, 15 czerwiec 2024, imieniny: Wita, Jolanty
A- A+

"Dzień Dziecka z Kanonikami" / 2024-05-29

Dziewiąty już „Dzień Dziecka z Kanonikami” odbył się w niedzielę 26 maja w ogrodach klasztoru Kanoników Regularnych Laterańskich w Mstowie. Przyniósł uczestnikom doskonałą pogodę, wysoką frekwencję oraz wspaniałe nastroje.

>> Wydarzenie to skierowane jest do całych rodzin i organizowane wspólnie przez Parafię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie oraz Gminę Mstów.
>> Tradycyjnie „Dzień Dziecka z Kanonikami” rozpoczął się Mszą św. w kościele parafialnym. Po Nabożeństwie zarówno dzieci, jak i dorośli mogli uczestniczyć w licznych atrakcjach.
>> Na najmłodszych uczestników czekały dmuchańce, występy artystyczne, pokazy rycerskie oraz demonstracje sprawności druhów z jednostek OSP. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz umiejętności psów z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Mstów.
>> Dla zmęczonych zabawą przygotowano grillowane kiełbaski, kaszankę i harcerską grochówkę, które pozwoliły odzyskać siły. Dania kuchni polowej cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przybyłych.
 

1plakat_Dzien-Dziecka-z-Kanonikami-26_05_2024  31

z1   z12

>> Każdego roku w organizację Dnia Dziecka włączają się mieszkańcy gminy oraz parafii – pod czujnym okiem koordynatora imprezy Zbigniewa Derdy. „Dzień Dziecka z Kanonikami” to świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu, cieszenia się piękną pogodą oraz licznymi atrakcjami - które zadowoliły zarówno młodszych, jak i starszych uczestników.
>> 9. Dzień Dziecka z Kanonikami miał na celu nie tylko zapewnienie dobrej zabawy, ale także wsparcie charytatywne. Jak co roku fundusze zebrane podczas loterii fantowej zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z ubogich rodzin z terenu parafii i gminy.

więcej:https://fiat.fm/kosciol/kiedy-smieje-sie-dziecko-smieje-sie-caly-swiat-9-dzien-dziecka-z-kanonikami-w-mstowie/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0GtHFVkwqOx5QEcYg9y5roXa8gnZdynlaxat0AjKSQ0TXHIpyLB-64rrw_aem_AchMwjnV6829Ks3vtuFmdzmbWOw6KxycRW19_YknYymZTutbHoOQGWbVciVE-IZSc4eaevjnwTCzvEYk_Q-Bt5FB

Wstecz