Niedziela, 25 luty 2024, imieniny: Wiktora, Cezarego
A- A+

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka / 2023-11-24

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka - przypadającego 20 listopada - w Przedszkolu w Wancerzowie, z inicjatywy Pani Dyrektor Justyny Krauze-Cieślińskiej, odbyło się szkolenie z zakresu mediacji jako sposobu na rozwiązywanie konfliktów występujących w środowisku edukacyjnym.

DSC_2098

>> Prowadzącym był dr Grzegorz Frączek, koordynator wielu projektów mediacyjnych, członek III kadencji Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości, autor wielu publikacji na temat mediacji. Współprowadzącą była Pani Katarzyna Drzewiecka-Tymkiewicz, która reprezentowała Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny "Metis" w Katowicach.
>> W szkoleniu wzięli udział nauczyciele (jak również psycholog oraz pedagog) z przedszkoli i szkół Gminy Mstów m.in. z Przedszkola w Wancerzowie, Przedszkola w Siedlcu, Szkoły Podstawowej w Brzyszowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawadzie oraz Filii w Kucharach.
>> Szkolenie na temat mediacji pozwoliło rozszerzyć wiedzę uczestników na temat budowania pozytywnego klimatu społecznego oraz rozwiązywaniu sytuacji trudnych, w tym konfliktowych, poprzez mediacje.

Informacja: Justyna Krauze-Cieślińska, Dyrektor Przedszkola w Wancerzowie

Wstecz