Czwartek, 07 grudzień 2023, imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
A- A+

Pomagamy Polakom na Kresach / 2023-11-15

Szkoły z terenu Gminy Mstów tradycyjnie włączyły się w akcję „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”.

>> Zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia jest jak co roku okazją do podzielenia się radością i upominkami z naszymi rodakami na dawnych Kresach Rzeczypospolitej.
>> W tym roku przygotowane zostały paczki dla dzieci z polskich szkół, zawierające książki, przybory szkolne, słodycze oraz kartki z życzeniami świątecznymi od rówieśników z Polski.
>> Paczki ze szkół naszej gminy zostały zebrane w Szkole Podstawowej w Mstowie, a następnie przetransportowane do siedziby Towarzystwa Patriotycznego „Kresy” - skąd trafią do naszych Rodaków z Litwy, Białorusi i Ukrainy. Będzie to wyraz naszej pamięci i wsparcia dla tych, którzy pozostali na Kresach i kultywują tam polskie tradycje.

3
>> Organizatorem akcji jest ks. Ryszard Umański, Prezes Towarzystwa Patriotycznego „Kresy” w Częstochowie, inicjator akcji charytatywnej. Każdego roku Towarzystwo Patriotyczne (we współpracy m.in. z gminami, placówkami oświatowymi, przedsiębiorcami) może realizować misję wsparcia naszych Rodaków zamieszkujących na Kresach Wschodnich. Dzięki wspólnym staraniom olbrzymia pomoc trafiła w poprzednich latach do Polaków z Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Więcej: http://www.szkolamstow.pl/zhp,wizyta-swietego-mikolaja-na-kresach,wiecej.html

Wstecz